Firma » Biura

Nowa kabina dla palaczy na Lotnisku Chopina

Nowa kabina dla palaczy na Lotnisku Chopina
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa, 28-osobowa kabina Double High Plaza dla osób palących wyroby tytoniowe została zainstalowana na Lotnisku Chopina w Warszawie. To kolejny element współpracy pomiędzy warszawskim lotniskiem a firmą Palarnie.pl, mającej na celu zapewnienie komfortu pasażerom.

Nowa kabina dla palących jest pierwszym tego typu obiektem zainstalowanym w terminalu lotniskowym na całym świecie. Double High Plaza jest dwukrotnie większa od kabin zainstalowanych na Lotnisku Chopina rok temu. Dzięki swojej powierzchni (3430 mm x 4400 mm) umożliwia palenie 24-28 osobom jednocześnie, a jej wysokość (2637 mm) daje przestrzeń, która zwiększa  komfort przebywania i palenia w kabinie.


Dotychczas w warszawskim porcie funkcjonowały trzy 14-osobowe urządzenia dostarczone i serwisowane przez Palarnie.pl: dwa w strefie zastrzeżonej dla pasażerów odlatujących oraz jedno w salonie VIP. W ten sposób osoby palące, przebywające na lotnisku po odprawie bezpieczeństwa bez możliwości opuszczenia budynku do czasu odlotu, mogły zgodnie z obowiązującymi przepisami palić wyroby tytoniowe. Kabiny są wyposażone w niezwykle wydajny system oczyszczający powietrze. Zawartość popielnic i filtrów jest regularnie usuwana przez serwis, a następnie utylizowana, co powoduje, że żadne produkty uboczne palenia tytoniu nie oddziaływują negatywnie na środowisko naturalne.

- Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących w terminalu wynikała z sygnałów, jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Kiedy zainstalowaliśmy palarnie, zaczęliśmy otrzymywać wiele pozytywnych uwag od pasażerów i uznaliśmy, że rozwiązanie się sprawdza. Teraz zwiększamy pojemność kabin, żeby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu - wyjaśnia Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Z roku na rok wzrasta liczba pasażerów obsługiwanych przez warszawskie lotnisko, zwiększa się więc też zapotrzebowanie na kabiny dla palaczy. Wejście w życie w 2010 roku nowelizacji tzw. ustawy antynikotynowej spowodowało, że pasażerowie mogli zapalić papierosa jedynie przed wejściem do terminala, bowiem cały obiekt stał się strefą wolną od dymu tytoniowego. Lotnisko zdecydowało się wówczas zainstalować nowoczesne kabiny, w których można swobodnie palić. Przeprowadzone w 2011 r. postępowanie ofertowe wygrała firma Palarnie.pl.

- W połowie ub. roku zamontowaliśmy na Lotnisku Chopina pierwsze kabiny dla palaczy, które od tej pory cieszą się ogromną popularnością. Świadczą o tym liczby: w ramach rutynowego serwisu kabin zutylizowaliśmy dotąd półtorej tony niedopałków i ok. 300 kilogramów substancji smolistych - mówi Maciej Nasiński, prezes spółki Palarnie.pl. - Oprócz warszawskiego lotniska, nasze kabiny obsługują również porty lotnicze we Wrocławiu, Rzeszowie oraz Gdańsku. Zainstalowaliśmy i serwisujemy kabiny także w wielu innych obiektach publicznych na terenie całego kraju.

Oprócz walorów technologicznych kabiny instalowane obecnie charakteryzuje też nowoczesny design i szerokie możliwości wyboru opcji danego urządzenia, co pozwala optymalnie dostosować je do konkretnych lokalizacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kowalka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »