Firma » Biznes

Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistics – z myślą o Klientach i pracownikach

Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistics – z myślą o Klientach  i pracownikach
Zobacz więcej zdjęć »
ROHLIG SUUS Logistics otworzył w Łodzi nowy oddział, o powierzchni ponad 10.000 m².

Przestrzeń biurowa zajmuje blisko 680 m² budynku, natomiast pozostałą część przeznaczono na obsługę operacji w ramach logistyki kontraktowej i terminala służącego przeładunkom krajowych i międzynarodowych przesyłek drobnicowych. Zmiana lokalizacji jest efektem dynamicznego rozwoju operatora. Nowe centrum logistyczne podniesie jakość świadczonych usług, zwiększając ponad dwukrotnie możliwości przeładunkowe i zapewniając szybszą oraz bardziej płyną obsługę Klientów.

Oddział stanowi połączenie terminala przeładunkowego przesyłek drobnicowych (trzydzieści doków, zewnętrzna rampa do obsługi aut dystrybucyjnych) oraz magazynu wysokiego składowania klasy A. Operator zapewnia Klientom regionu współpracę w ramach transportu krajowego (w tym obsługę kanału e-commerce) i międzynarodowego, świadcząc również usługi składowania, kompletacji i przeładunków.

Jak wskazuje Artur Malarski, dyrektor łódzkiego Oddziału ROHLIG SUUS Logistics - Poprzednia lokalizacja liczyła 6.800 m² i była wyposażona w czternaście doków. Z uwagi na rosnącą liczbę Klientów i ponad trzykrotny wzrost sprzedaży, jej możliwości przeładunkowe okazały się niewystarczające. Szacujemy, że w przyszłym roku wartość projektów Oddziału w  Łodzi  przekroczy 90 mln zł – dodaje przedstawiciel.

Oprócz dostosowania budynku do obsługi operacji logistyki kontraktowej, został on także wyposażony w rozwiązania ekologiczne. W całym obiekcie zainstalowano oświetlenie LED oraz dodatkowo czujniki ruchu w alejkach magazynowych, obniżające zużycie energii i w efekcie ograniczające emisję CO2. Ponadto zastosowano również duże świetliki dachowe, dzięki którym powierzchnia terminala jest doświetlana naturalnym światłem przez większą część dnia.

W ROHLIG SUUS Logistics oprócz rozwiązań przyjaznych dla środowiska dbamy również o komfort pracy naszych pracowników. Zaprojektowaliśmy dużą przestrzeń socjalną, ponieważ zatrudniamy w oddziale ponad siedemdziesiąt osób, z których większość współpracuje z nami od wielu lat. Nasi pracownicy mogą korzystać z dużych stołówek, wygodnych przebieralni oraz pokoi relaksacyjnych tzw. chilloutów. Nowy oddział to również efekt ich zaangażowania w codzienną pracę – podkreśla Artur Malarski.

Podobnie jak poprzednia lokalizacja, nowo otwarte centrum logistyczne znajduje się w bliskiej odległości od autostrady A1 (ok 5. km, ul. Dostawcza 3a). Jednocześnie oddział mieści się bliżej centrum miasta, co znacząco ułatwia dystrybucję przesyłek do odbiorców, a także umożliwia pracownikom korzystanie z komunikacji miejskiej oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Lokalizacja oddziału w samym mieście jest bardzo istotnym elementem docenianym przez pracowników i klientów firmy, pozwalającym zaoszczędzić na dojazdach średnio ponad godzinę dziennie, szczególnie na tle innych centrów logistycznych oddalonych od Łodzi o ponad dwadzieścia kilometrów. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

biuroprasowe

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »