Technologie » Komputery

Nowa naręczna kamera 4K od Panasonic: AG-CX350

Panasonic wprowadził na rynek naręczną kamerę AG-CX350 wyposażoną w zaawansowane funkcje łączności. Model jest przeznaczony do profesjonalnej transmisji oraz streamingu na żywo. Umożliwia nagrywanie w jakości 4K z próbkowaniem 10-bitowym oraz prędkością do 50/60p.

Kamera AG-CX350 to pierwszy w branży model wyposażony w tryb NDI | HX. Umożliwia płynną transmisję obrazu, a sterowanie nią jest możliwe przez połączenie IP. Doskonale sprawdzi się w transmisji na żywo oraz do streamingu newsów online. Model może zostać zintegrowany z większymi systemami i pracować razem

z kamerami PTZ firmy Panasonic wyposażonymi w NDI | HX oraz z mikserem AV-HLC100.

AG-CX350 oferuje szeroki kąt widzenia 24,5 mm, obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym oraz nową matrycę 15M MOS o wysokiej rozdzielczości i czułości, zapewniającą nagrywanie filmów w 10-bitowym formacie 4K (UHD) lub FHD z prędkością do 50/60p na kartę SDXC. Urządzenie posiada również tryb gamma HLG do obsługi standardu HDR.

Kamera jest wyposażona w wyświetlacz LCD o wysokiej jasności i równoległe wyjścia SDI i HDMI. Dodatkowym atutem jest jej kompaktowa i lekka konstrukcja o wadze 1,9 kg oraz niskie zużycie energii.

Model korzysta z nowego wydajnego kodeka HEVC (LongGOP, 10 bitów, 4:2:0, MOV), co umożliwia płynne odtwarzanie i edycję filmów za pomocą laptopa.

Kamery AG-CX350 można używać do transmisji na żywo z koncertów i wydarzeń sportowych, jak również do streamingu newsów. Dzięki obsłudze protokołów RTMP/RTSP umożliwia streaming HD za pomocą serwisów Facebook i YouTube. Ponadto obsługuje format P2 MXF, umożliwiając korzystanie z kodeków AVC-Intra
i AVC-LongG.

- AG-CX350 jest właściwie dla wszystkich, biorąc pod uwagę jakość 4K, ulepszoną łączność sieciową
i możliwości streamingu. Z pewnością spodoba się osobom, które potrzebują wszechstronnego sprzętu do filmowania krótkich materiałów dokumentalnych czy stremowania wydarzeń korporacyjnych. To dopiero pierwsza kamera z serii, która ma ogromny potencjał - mówi Sivashankar Kuppusamy, Marketing Manager EMEA w Panasonic.

Więcej informacji na temat profesjonalnych kamer Panasonic można znaleźć na stronie:

https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »