Firma » Biznes

Nowa Szkoła dla Biznesu

Już w listopadzie otwarcie Szkoły Praktyków Gestalt w Organizacji w Warszawie.

Szkołę Praktyków Gestalt w Organizacjach prowadzi dynamicznie rozwijający Instytut Gestalt z Krakowa. Instytut zbierając doświadczenia krajowych i międzynarodowych ekspertów jako pierwszy w Polsce proponuje rozwój organizacji w oparciu o metodę Gestalt. Szkoły kształcące praktyków tej metody, funkcjonują już z powodzeniem m.in. W USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Włoszech czy Grecji. Praktycy Gestalt pracują wszędzie tam, gdzie ludzie muszą zrobić coś wspólnie - z międzynarodowymi korporacjami, lokalnym biznesem, instytucjami i NGO.

Nowoczesny biznes szukając alternatywy dla wyeksploatowanych szkoleń, w metodzie Gestalt znajdzie świetne narzędzie doskonalące organizację. Głównym celem Praktyków Gestalt w Organizacjach (Gestalt Practitioners in Organization - GPO) jest podniesienie świadomości tego, co dzieje się w polu organizacji. Pracują z ludźmi w wymiarze indywidualnym, interpersonalnym, grupowym i organizacyjnym. Pomagają w ujawnianiu i nazywaniu tego, co się realnie dzieje - ukrytej dynamiki grup czy organizacji - budując świadomość organizacyjną i i tym samym wspierając podejmowanie adekwatnych decyzji, skutecznych działań i istotnych zmian. „Nie traktujemy oporu, konfliktotwórczych rozbieżności jako problemów czy zaburzeń. Są one wartościową informacją na temat realiów danego miejsca czy sytuacji i okazją do uczenia się i rozwoju” – mówi prezes Instytutu Renata Procak – Wynikiem takiego spojrzenia jest kreatywność i zwiększenie wydajności firmy”.

Szkoła kieruje się do osób pracujących z organizacjami i w organizacjach. Skorzystać z niej mogą trenerzy, coache czy konsultanci. Zaprasza też menedżerów i pracowników HR chcących wzbogacić swoje kompetencje do wprowadzania zmian w firmach. Skorzystać z niej mogą tez psychoterapeuci pracujący rozwinąć swoją praktykę w obszarze organizacyjnym. Już teraz wiadomo, że krakowska edycja dwuletnich studiów (od początku 2015 roku), wyzwoliła twórczą energię w taki sposób, że w naturalny sposób przyszedł teraz czas na Warszawę, (edycja 2015/2017) – dodała Renata Procak.

Program Szkoły, w procesie międzynarodowej certyfikacji ośrodków szkoleniowych GPO - EAGT (Gestalt Practitioners in Organizations - European Association for Gestalt Therapy), obejmuje 220 godzin zajęć. Menedżerowie, coache, trenerzy i konsultanci będą na nich doskonalić narzędzia pozwalające im na:

- właściwą ocenę stopnia rozwoju organizacji i określenie kierunków rozwoju,

- analizę ukrytych procesów kształtujących funkcjonowanie jednostki, zespołu, organizacji,

- pracę nakierowaną na konkretne, długofalowe rezultaty,

- wykorzystywanie samego siebie (odczuć, emocji, spostrzeżeń) jako instrumentu w relacjach.

Umiejętności w Szkole nabywane są przede wszystkim przez doświadczanie różnych sytuacji i twórczą refleksję nad tymi doświadczeniami. Kursanci uczą się pracy na rożnych poziomach organizacyjnych: indywidualnym (przywództwo, coaching), grupowym (konflikty, proces grupowy) i organizacyjnym (praca z systemami, organizacja jako współtworząca się społeczność). Bedą mogli także doświadczyć indywidualnego coachingu oraz superwizji własnej pracy z organizacjami. Podstawowym narzędziem Praktyka Gestalt w Organizacjach jest on sam - jego postrzeganie, emocje, reakcje. - mówi Michał Lewandowski - trener i lider szkoły w Warszawie - Dlatego duży nacisk w Szkole kładziemy na budowanie świadomości uczestników odnośnie ich samych i tego, co się dzieje w tzw. polu.

Światowe trendy potwierdzają – organizacje są najskuteczniejsze, gdy zajmiemy się ich rozwojem całościowo, gdy potraktujemy je jak organizm, w którym wszystkie elementy-organy są od siebie współzależne. Aby pomóc w zarządzaniu firmą – organizmem Szkoła Praktyków Gestalt w Organizacjach zaprasza na dwuletnie studia dla profesjonalistów. – opisuje Michał Lewandowski - Zajęcia prowadzone przez doświadczony zespół praktyków i trenerów Gestalt z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Włoch, Holandii i Polski. To wyjątkowa szansa dla firm poszukujących rozwoju w oparciu o własne zasoby jak i osób szukających bardziej efektywnych sposobów pracy z organizacją i w organizacjach. A fakt, że Gestalt znamy obecnie w naszym kraju bardziej jako szkołę psychoterapii, a mniej – coachingu i konsultingu w organizacjach powoduje, że na tym kapitale profesjonalni coache, trenerzy, psychoterapeuci mogą budować swą pozycję na niełatwym rynku pracy rozwojowej z organizacjami. Szkoła Praktyków Gestalt w Organizacjach w Warszawie startuje w listopadzie – decyzja o związaniu się z tym prorozwojowym środowiskiem to naturalny krok na drodze zawodowego rozwoju.

www.gestalt.pl

http://www.gestalt.pl/gwo_warszawa.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Prasowe Lensomai Communication

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »