Firma » Biznes

Nowa wersja BPM od TIBCO wybiega myślą w przyszłość

Nowe oprogramowanie BPM od TIBCO ma zwiększać efektywność organizacji m.in. dzięki możliwości zarządzania zdarzeniami w czasie rzeczywistym. Amerykański innowator IT uważa, że jego nowa wersja BPM pomoże korporacjom w szybkiej adaptacji nowych technologii oraz ciągłemu doskonaleniu działalności pod

pod kątem zmieniających się uwarunkowań rynku.


W połowie maja br. na rynek trafiła nowa wersja oprogramowania wspomagającego firmy w modelowaniu i zarządzaniu procesami biznesowymi, TIBCO ActiveMatrix BPM 3.0. „Aby procesy biznesowe były efektywne, potrzeba nieustanie, błyskawicznie przetwarzać informacje o zdarzeniach z firmy i jej otoczenia. W każdej chwili pracownicy, klienci, kontrahenci, systemy oraz procesy biznesowe generują niezliczone ilości danych. Obecnie skuteczny biznes potrzebuje rozwiązań, które pozwalają automatycznie przetwarzać te informacje na użytek procesów biznesowych. A zarządzanie nimi powinno uwzględniać nie tylko te zdarzenia, które już miały miejsce, ale także te, które dopiero mogą wystąpić" - powiedział Matt Quinn, szef technologii w TIBCO Software.

W obliczu dużych wolumenów danych opisujących tysiące zdarzeń, dla każdej firmy wyzwaniem jest wychwytywanie tych właściwych zdarzeń oraz jak najszybsze reagowanie na nie w odpowiedni sposób. Takie możliwości stwarza nowy BPM od TIBCO, dzięki któremu organizacja uzyskuje pełen wgląd w to, co się w niej dzieje, w kontekście odpowiednim dla poszczególnych procesów.

Potrzeba nie tylko automatyzacji. Liczy się digitalizacja procesów!

W erze dynamicznie ewoluujących technologii (Fast Data / Big Data, Internet of Things, mobilność) organizacje muszą wkładać więcej wysiłku, by automatyzować już istniejące procesy biznesowe. Jednak zdaniem TIBCO sama automatyzacja obiegu danych i procesów nie wystarczy. Procesy trzeba digitalizować, by działania firmy były w pełni otwarte na zmieniające się technologie oraz uwarunkowania rynku. „Ideą ActiveMatrix BPM 3.0, jest umożliwienie szybkiej optymalizacji procesów dokładnie pod takim kątem, jaki w danej chwili określa dana sytuacja, niezależnie od technologii, przyjętego stylu zarządzania procesami czy modelu biznesowego Klienta" - dodaje Matt Quinn.

Tradycja z widokiem na przyszłość

W nowej wersji BPM obok tradycyjnej listy funkcjonalności, TIBCO wybiega mocno w przyszłość. Firma dopracowała m.in. optymalizowanie zarządzania pracą, kontekstową analizę zdarzeń wpływających na proces, dynamiczne przypisywanie zadań oraz wsparcie dla tworzenia interfejsów mobilnych i przeglądarkowych. Dzięki tym osiągnięciom TIBCO uznane zostało za jedynego lidera rynku i wyróżniona w kategorii „Disruptive Innovator" (IDC MarketScape: Worldwide Business Process Platforms 2014 Vendor Assessment, kwiecień 2014).

Korzystając z ActiveMatrix BPM, organizacje mogą w ramach jednego rozwiązania projektować i realizować pełne spektrum procesów biznesowych, niezależnie od przyjętej metodyki zarządzania procesami, jak np. Case Management, Dynamic czy Event-Driven Process Management. Wykorzystanie tylko jednego produktu BPM eliminuje potrzebę integracji z dodatkowymi rozwiązaniami z tej rodziny, a także kodowanie usług do obsługi specyficznych procesów. Obniża to koszty oraz przyspiesza wdrażanie BPM w praktyce biznesowej. Architektura ActiveMatrix BPM bazuje na analizie i zarządzaniu zdarzeniami, co otwiera nowe możliwości na płaszczyźnie CRM, działań marketingowych, wykrywaniu nadużyć i defraudacji czy np. obsługi różnego rodzaju
„spraw", takich jak np. reklamacje.

TIBCO ActiveMatrix BPM 3.0 jest dostępny od połowy maja br. Więcej informacji o ActiveMatrix BPM w raporcie IDC MarketScape: http://forms2.tibco.com/tibco-idc-marketscape-2014.html

Najważniejsze korzyści z zastosowania TIBCO ActiveMatrix BPM 3.0:

 • Digitalizacja i automatyzacja procesów biznesowych - możliwość uzyskiwania wartości zadopcji technologii i trendów Fast Data, Big Data, Internet Rzeczy, mobilność,
 • Wsparcie dla wszystkich rodzajów procesów oraz metod zarządzania procesami w ramach jednego rozwiązania,
 • Elastyczny i niezależny system pozwala odciążyć IT w obszarze modelowania BPM,
 • Możliwość ponownego wykorzystywania najlepszych praktyk w ramach różnych procesów biznesowych w formie podprocesów,
 • Natywne wsparcie dla SOA i BPM w jednym rozwiązaniu - umożliwia redukcję kosztów utrzymania i rozwoju oraz zapewnia skalowalność.
 • Zmniejszenie kosztów operacyjnych,
 • Uzyskanie większej elastyczności organizacji,
 • Wsparcie dla zarządzania opartego www.tibco.com

  # # #

  O TIBCO Software:

  TIBCO Software Inc. (NASDAQ: TIBX) to dostawca infrastruktury oprogramowania dla firm, użytkowanego jako niezależne systemy działające w siedzibie klienta lub jako rozwiązania dostępne w Chmurze. Jedną z zasad TIBCO jest zapewnienie klientom unikatowej korzyści, tzw. Two-Second Adventage® - czyli zdolności dotarcia do właściwych informacji we właściwym czasie, dzięki czemu można skutecznie uzyskiwać przewagę konkurencyjną. TIBCO wdraża tę ideę w wielu strategicznych aspektach: zwiększając efektywność, optymalizując procesy biznesowe, doskonaląc sprzedaż, czy dostarczając różnego typu analizy w czasie rzeczywistym. Innym z zadań rozwiązań TIBCO jest pomoc w unikaniu różnego rodzaju ryzyka i zagrożeń. Obecnie na świecie ponad 4 000 organizacji polega na rozwiązaniach firmy TIBCO, która pomaga firmom w zarządzaniu informacją i aplikacjami oraz w podejmowaniu decyzji i optymalizowaniu biznesu.

  Więcej na www.tibco.com  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Nadesłał:

  kowalka

  Komentarze (0)


  Twój podpis:
  System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »