Technologie » Komputery

Nowa wtyczka opracowana przez Grupę SER ułatwia pracę zdalną

W ostatnim roku liczba aktywnych użytkowników usługi Microsoft Teams wzrosła lawinowo (z 20 mln w lipcu 2019 r. do 145 mln w kwietniu 2021 r.) . Aby ułatwić zdalną pracę swoim klientom, Grupa SER prezentuje nową wtyczkę Doxis4 SmartBridge for Teams.

W ostatnim roku liczba aktywnych użytkowników usługi Microsoft Teams wzrosła lawinowo (z 20 mln w lipcu 2019 r. do 145 mln w kwietniu 2021 r.) . Aby ułatwić zdalną pracę swoim klientom, Grupa SER prezentuje nową wtyczkę Doxis4 SmartBridge for Teams. Daje ona centralny dostęp do wszystkich informacji na platformie zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ECM) Doxis4 bezpośrednio z poziomu Microsoft Teams. Wtyczka umożliwia wzrost produktywności zespołów, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z zasadami ładu informatycznego i wymogami regulacyjnymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Odkąd praca zdalna stała się normą, nastąpił gwałtowny wzrost popularności komunikatorów typu Microsoft Teams – mówi Stefan Zeitzen, Dyrektor ds. sprzedaży w Grupie SER.– Każdy dodatkowy kanał komunikacji wywołuje powstanie w organizacji kolejnych silosów informacyjnych. Utrudnia to współpracę, użytkownicy mają na przykład problemy ze śledzeniem wersji dokumentów. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi rozwiązanie Doxis4 SmartBridge for Teams. Łącząc platformę Doxis4 z Microsoft Teams ułatwiamy obieg informacji w firmach – dodaje Stefan Zeitzen.

Złożone opcje ochrony i przechowywania danych w pakiecie Microsoft 365 mogą podnosić ryzyko związane z przepływem informacji w firmach (szczególnie jeśli chodzi o przestrzeganie zasad  ładu informatycznego i compliance). Dzięki wtyczce SmartBridge for Teams firmy mogą uzyskać dostęp do informacji i procesów z Doxis4 bezpośrednio z poziomu Microsoft Teams. 

Z uwagi na to, że aplikacja Microsoft jest dziś jednym z głównych kanałów wymiany informacji w firmach, dla wielu przedsiębiorstw integracja usługi Teams z już wdrożonymi w firmie systemami do zarządzania treścią i dokumentami (ECM) nabrała kluczowego znaczenia. 

Lepsza produktywność i bezpieczeństwo dzięki Doxis4 SmartBridge for Teams

Jako wieloletni Złoty Partner firmy Microsoft doskonale znamy produkty i wymagania ich użytkowników. Oferując wtyczkę Doxis4 SmartBridge for Teams, dodajemy ważną funkcjonalność do jednego z najpopularniejszych narzędzi pracy zdalnej. Nasi klienci mogą łatwo zintegrować Doxis4 jako aplikację w Microsoft Teams, a dzięki temu bezproblemowo łączyć się ze scentralizowanym systemem zarządzania informacjami, który już mają wdrożony w swojej firmie. Sprzyja to pracy zespołowej i optymalizuje przepływ informacji w zespołach – wyjaśnia dr Gregor Joeris, Dyrektor ds. technologicznych Grupy SER.

Korzyści z wdrożenia wtyczki Doxis4 SmartBridge for Teams:

  • Scentralizowany dostęp do informacji: Doxis4 nie tylko daje użytkownikom dostęp do treści z poziomu pakietu Microsoft, ale także umożliwia wgląd za pośrednictwem aplikacji do treści w innych połączonych systemach (np. SAP czy Salesforce), które mogą być potrzebne przy realizacji danego projektu albo zadania.

  • Obsługa procesów w Microsoft Teams: Zadania, procesy oraz indywidualne lub grupowe koszyki robocze w Doxis4 można integrować bezpośrednio z Microsoft Teams. W ten sposób użytkownicy Teams mają przejrzysty ogląd stanu wszystkich procesów i nowych informacji, które otrzymują. Użytkownicy mogą po prostu korzystać z procesów i informacji w aplikacji Microsoftu, co pozytywnie przekłada się na produktywność.  

  • Wyszukiwania kontekstowe: Gdy użytkownik wyszukuje klienta, projekt albo proces, Doxis4 wyświetla wszystkie informacje związane z danym kontekstem (np. kto i kiedy go utworzył oraz nad nim pracował). Użytkownicy mogą także wyszukiwać wiadomości bezpośrednio w Microsoft Teams, bez konieczności uruchamiania innej aplikacji.

  • Ład informatyczny i compliance: Klienci Grupy SER korzystający z usługi Microsoft Teams mają pewność, że treści w Doxis4 są przechowywane zgodnie z zasadami ładu korporacyjnego i obowiązującymi przepisami. Członkowie zespołu mogą w uporządkowany sposób przesyłać dokumenty tworzone w Microsoft Teams do Doxis4, w którym dostępna jest możliwość ich archiwizacji w sposób zgodny z RODO i wymogami audytowymi oraz przypisywania odpowiednich reguł dostępu i przechowywania.


Automatyzacja usprawniająca zadania administracyjne

W przyszłości uporządkowane archiwizowanie i zgodne z przepisami przechowywanie treści z Microsoft Teams będzie jeszcze łatwiejsze. Jak podkreśla dr Gregor Joeris: Planujemy automatyzację wielu zadań, na przykład skonfigurowanie nowych plików eFiles po utworzeniu nowego kanału w Teams. Oprócz tego przewidujemy automatyczną archiwizację dokumentów, czatów i nagrań spotkań. Redukuje to czasochłonne zadania administracyjne i wspiera przedsiębiorstwa w kompleksowej integracji Teams z Doxis4 jako scentralizowanym rozwiązaniem do zarządzania informacjami.

Dowiedz się więcej o innych możliwościach integracji Microsoft i Doxis4.

O SER Group

SER Group jest jednym z wiodących europejskich dostawców oprogramowania do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ECM). Ponad pięć milionów użytkowników korzysta codziennie z platformy Doxis4 ECM firmy SER Group - on-premises, w chmurze lub jako hybryda tych dwóch rozwiązań. W oparciu o zunifikowane usługi ECM i BPM jak i usługi współpracy oraz usługi kognitywne duże firmy, korporacje, instytucje publiczne i organizacje opracowują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. Grupa SER ma 35 lat doświadczenia i zatrudnia ponad 600 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.

Kontakt dla mediów:

Maksym Pinchuk

Clue PR

maksym.pinchuk@cluepr.pl
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »