Technologie » Komputery

Nowe badanie IDC zapewnia wgląd w aktualny stan bezpieczeństwa IT w firmach

Międzynarodowy instytut badania rynku IDC opublikował wyniki ostatniego badania z zakresu bezpieczeństwa IT w niemieckich przedsiębiorstwach. Badanie przeprowadzone ze wsparciem baramundi dowodzi, że wiele organizacji nadal nie posiada wystarczającej ochrony przed atakami na infrastrukturę IT

Opublikowane badanie IDC „Bezpieczeństwo IT w Niemczech 2018” dowodzi, że dwie trzecie ankietowanych firm zetknęło się w ubiegłym roku z incydentami w zakresie bezpieczeństwa. 64 procent z nich dotyczyło urządzeń końcowych, takich jak komputery osobiste, notebooki, smartfony czy tablety. Do głównych przyczyn zalicza się przy tym brak świadomości zagrożeń związanych z siecią oraz niewystarczająca ilość łat i zabezpieczeń urządzeń.

Istotnym czynnikiem jest przy tym fakt, że tylko nieco ponad połowa przedsiębiorstw dysponuje już centralną koncepcją ochrony systemów, taką jak jednolity system zarządzania urządzeniami końcowymi. Ponadto mniej niż z połowa stosuje automatyczne rozwiązania do naprawy luk w zabezpieczeniach.

Dr Lars Lippert z zarządu spółki baramundi wypowiedział się na ten temat w wywiadzie z IDC: „Warunkiem koniecznym każdego działania jest przejrzystość i identyfikowalność na poziomie technicznym i organizacyjnym. Realistyczna ocena ryzyka jest możliwa tylko wtedy, gdy dostępne jest dokładne zestawienie wszystkich dostępnych w sieci urządzeń końcowych, programów i procesów. Do tego należy dodać stałą kontrolę słabych punktów i luk w zabezpieczeniach dzięki odpowiedniemu, zautomatyzowanemu zarządzaniu patchami. Wreszcie konieczne jest wdrożenie rozwiązań, które zapewnią aktywną ochronę w poważnych przypadkach, jak np. system do zarządzania mobilnością firmy (Enterprise Mobility Management). Umożliwia on eliminację niepożądanych aplikacji bądź zdalne usuwanie utraconych urządzeń mobilnych dzięki funkcji Remote Wipe”.

W raporcie IDC znajdują się również informacje dotyczące trendów i wyzwań w świecie IT, które można przełożyć również na inne rynki europejskie i światowe. Wśród najważniejszych zagrożeń znajduje się m.in. rosnąca liczba środowisk i urządzeń, które należy ochronić, rosnąca liczba i coraz większa skuteczność ataków cybernetycznych oraz brak wykwalifikowanych specjalistów ds. bezpieczeństwa IT.

W badaniu IDC zaprezentowanych jest również pięć rekomendowanych rozwiązań dt. podwyższenia bezpieczeństwa IT oraz ulepszenia procesów operacyjnych. Wśród nich jest m.in. przeprowadzenie dokładnej inwentaryzacji zabezpieczeń w firmie, zintegrowanie i zautomatyzowanie procesów oraz korzystanie z różnych modeli i rozwiązań do zabezpieczania infrastruktury.

Więcej informacji na temat badania można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.baramundi.com/fileadmin/baramundi_src/pdfs/Presse/Pressemitteilungen/2018/IDC_IT-Security_in_Germany_2018_baramundi_ENG.PDFRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

paulina.surmacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »