Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Nowe filmowe ekranizacje powieści Rosamunde Pilcher i Cecelii Ahern w Romance TV

Nowe filmowe ekranizacje powieści Rosamunde Pilcher i Cecelii Ahern w Romance TV
Zobacz więcej zdjęć »
Od miłości do zdrady i nienawiści, od wielkiej radości do ogromnego smutku, od szczerej przy-jaźni po skrzętnie skrywane tajemnice – stacja Romance TV we wrześniu zaprasza na pełne emocji premierowe odcinki nowych ekranizacji bestsellerowych popularnych pisarek: Rosa-munde Pilcher i Cecelii Ahern.

Na chłodne jesienne, wrześniowe wieczory stacja Romance TV przygotowała gorące premiery będące ekranizacjami bestsellerowych powieści Rosamunde Pilcher i Cecelii Ahern. We wtorek 21 września o godz. 20.00 widzowie będą mogli obejrzeć nowy odcinek „Przepowiednia” na kanwie książki uwielbianej i czytanej na całym świecie Rosamunde Pilcher, a w czwartek 30 września od godz. 16.15 stacja wyemituje specjalny program z okazji 40. urodzin Cecelii Ahern, w którym znajdą się trzy filmowe adaptacje jej twórczości.

Cecelia Ahern, córka byłego premiera Irlandii, Bertiego Aherna, już w dzieciństwie pasjonowała się pisaniem opowiadań i komiksów. Kontynuacją tej młodzieńczej pasji były studia dziennikarskie na uczelni Griffith College w Dublinie. Cecelia Ahern wystąpiła także w zespole Shimma w krajowym finale konkursu Eurowizji w 2000, zajmując trzecie miejsce. Kariera pisarska Ahern rozpoczęła się w 2004 roku. Wtedy została opublikowana jej debiutancka powieść "PS. Kocham cię", którą napisała w roku 2002 jako dwudziestojednolatka. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem w Irlandii i nie tylko. Została sprzedana do 50 krajów świata, przetłumaczona na 15 języków i okrzyknięta bestsellerem w USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii. Wielki sukces odniosły również następne jej powieści, które uhonorowano wieloma nagrodami. Utalentowana pisarka współpracuje również z telewizją i jest producentką serialu komediowego telewizji ABC – Samantha Who?. 30 września pisarka obchodzi 40. urodziny. Sto lat!

 

Rosamunde Pilcher: Przepowiednia

Rosamunde Pilcher: Wie verhext, Niemcy 2021

Premiera: wtorek, 21 września o godz. 20:00

Grace Kent już jako sześcioletnia dziewczynka oglądała po kolei każdy film wyświetlany w kinie jej ojca. Nic więc dziwnego, że od dzieciństwa marzyła, by studiować kostiumografię. Gdy wróżka Ruby Moyle przepowiada jej błyskotliwą karierę u boku przystojnego i majętnego Roberta Hayforda, Grace opuszcza rodzimą Kornwalię i wyjeżdża, by spełnić swoje marzenia. Pięć lat później Grace w poszukiwaniu Roberta powraca do Kornwalii, a tym samym - jak się okazuje - do swej młodzieńczej miłości, Sebastiana, z którym zerwała przed wyjazdem. Odżywają dawne uczucia, ale i niezabliźnione rany. Sebastian nigdy nie wierzył w przepowiednię wróżki i zarzuca teraz Grace, że zdradziła ich miłość w imię wyimaginowanego mężczyzny i nieziszczalnych mrzonek. Aż tu nagle zjawia się przed nimi doktor Robert Hayford we własnej osobie. Jest lekarzem opiekującym się tajemniczą Olivią Marlow. 

 

Cecelia Ahern: Między niebem a ziemią

Cecelia Ahern: Zwischen Himmel und hier, Niemcy 2014

Emisja: czwartek, 30 września o godz. 16:15

Matka Amelii jest umierająca. Krótko przed jej śmiercią, Amelia poznaje największą tajemnicę matki. Okazuje się, że została adoptowana. Oprócz tego matka opowiada jej, że urodziła się w Irlandii. Amelia bez zastanowienia postanawia odnaleźć swoich biologicznych rodziców i udaje się w tym celu na zieloną wyspę. W podróży poznaje tajemniczego mężczyznę. Nieznajomy odegra wkrótce znamienną rolę w jej życiu.

 

Cecelia Ahern: Czas, żeby żyć

Cecelia Ahern: Ein Moment fürs Leben, Niemcy 2018

Emisja: czwartek, 30 września o godz. 18:05

Blake niespodziewanie rzuca Lucy, a dziewczyna za wszelką cenę próbuje go odzyskać. Natomiast jej najlepszy przyjaciel, Cosmo, próbuje jej uświadomić, że pora już się dowiedzieć, co w jej życiu jest naprawdę ważne. Don, zajmujący się praniem dywanów, chciałby na stałe zagościć w życiu Lucy.

 

Cecelia Ahern: Kochać Ciebie

Cecelia Ahern: Dich zu Lieben, Niemcy 2018

Premiera: czwartek, 30 września o godz. 20:00

Claire Lynam jest restauratorką w dublińskiej City Gallery. Jest z wzajemnością zakochana w przystojnym bankierze Marku Gallagherze. Jej szczęście kończy się jednak w dramatyczny sposób, gdy Mark ginie w wypadku samochodowym. Clair przez długie miesiące nie może wyjść z żałoby. Nie pomagają starania przyjaciół, by wyrwać ją z rozpaczy, nie potrafi jej pocieszyć nawet jej najlepsza przyjaciółka i współpracownica, Fiona Sullivan, oczekująca swego pierwszego dziecka. Fiona nie wie, że dla Claire Mark wcale nie umarł. Gdy maluje portret ukochanego, wydaje się jej, że Mark nadal żyje i schodzi do niej z obrazu. I że tylko ona jest w stanie go zobaczyć. Claire nie dopuszcza do swojej świadomości faktu, że Mark już nigdy nie wróci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »