Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Nowe lornetki z serii S: 8x40 S / 10x50 S / 8-16x40 S

Olympus przedstawia popularne, standardowe lornetki w nowym, jeszcze lepszym wydaniu. Charakteryzują się one szerokim polem widzenia i doskonałą wydajnością optyczną. Sprawdzają się znakomicie w różnych warunkach.

Wykorzystywane są podczas obserwacji natury, dzikich zwierząt, ptaków a także wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Modele 8x40 S, 10x50 S oraz 8-16x40 S są idealnym wyborem dla aktywnych osób, którzy lubią podróżować z minimalnym bagażem. Wszystkie elementy budowy lornetek zostały precyzyjnie rozmieszczone, tak aby korpus był ergonomiczny, kompaktowy i lekki. Specjalne, antypoślizgowe powłoki zapewniają pewny chwyt. Szerokie pole widzenia pozwala na efektywne śledzenie szybko poruszających się obiektów, takich jak ptaki czy ludzie w trakcie uprawiania sportów. Asferyczne soczewki zapewniają ostry obraz na całej powierzchni i redukują zniekształcenia. Za krystalicznie czysty, jasny obraz o wysokiej rozdzielczości odpowiadają soczewki i pryzmaty z pojedynczą powłoką. Odległość ustawienia ostrości, w zależności od modelu, wynosi kolejno 4, 6, lub 10 m i pozwala na śledzenie obiektów, nawet jeśli znajdują się bardzo blisko.

Szerokie pole widzenia

Szerokie pole widzenia sprawia, że lokalizowanie obiektów jest szybsze i łatwiejsze, szczególnie kiedy przeglądamy rozległy obszar lub śledzimy szybko poruszające się obiekty. To właśnie dlatego standardowe lornetki Olympus 8x40 S, 10x50 S oraz 8-16x40 S są idealnym wyborem, kiedy chcemy obserwować naturę, dziką przyrodę, ptaki lub wydarzenia sportowe.

Wysoka wydajność optyczna i minimalna aberracja chromatyczna

Wysoka jakość układu optycznego zapewnia minimalny poziom zniekształceń i aberracji chromatycznej, dając w efekcie ostry, czysty obraz nawet tuż przy krawędziach. Lornetki z pryzmatami porro, wyposażone są w najwyższej jakości optykę, w tym soczewki asferyczne, odpowiadające za plastyczny, pozbawiony zniekształceń obraz. Jednopowłokowe soczewki i pryzmaty zapewniają wysoką rozdzielczość i doskonałą przejrzystość. Duża średnica soczewki obiektywu gwarantuje jasny, wyraźny obraz, nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Modele 8x40 S z powiększeniem 8x, a 10x50 S z powiększeniem 10x są idealne dla każdego podróżnika i obserwatora przyrody. Wydajny zoom w modelu 8-16x40 S daje dodatkowe możliwości w sytuacjach, kiedy nie można podejść bliżej do obserwowanego obiektu.

Lekka i ergonomiczna budowa

Projektanci nowych lornetek 8x40 S, 10x50 S oraz 8-16x40 S skupili się na mobilności i wygodzie użytkowania. Wszystkie elementy zostały precyzyjnie rozmieszczone tak, aby lornetki były lekkie i kompaktowe. Specjalna plastyczna, zewnętrzna powłoka polimerowa zapewnia pewne trzymania lornetki oraz eliminuje odbłyski światła, co doskonale sprawdza się przy obserwacji zwierząt. Dodatkowo gumowane miejsce chwytu chroni przed przypadkowym upuszczeniem lornetki oraz pozwala na korzystanie z lornetki bez zmęczenia przez długi czas. Duże, wygodne w obsłudze pokrętło ustawiania ostrości pochodzi ze sprawdzonej serii zaawansowanych modeli lornetek Olympus.

Lornetki Olympus 8x40 S, 10x50 S i 8-16x40 S będą dostępne od połowy października 2020 w cenach 459 zł (8x40 S), 499 zł, (10x50 S) oraz 659 zł (8-16x40 S). Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kamilpr2019prkamil

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »