Technologie » AGD - RTV

Nowe modele serii SD48 Blaupunkta

Nowe modele serii SD48 Blaupunkta
Zobacz więcej zdjęć »
Jesteś fanem muzyki i często podróżujesz? Dawniej, żeby posłuchać ulubionych utworów w samochodzie musiałeś używać płyt CD lub kaset magnetofonowych.

Teraz muzyczne zasoby można zapisać na poręcznych kartach pamięci lub na przenośnych urządzeniach USB i zabrać ze sobą w podróż. Blaupunkt prezentuje dwa nowe modele radioodtwarzaczy bez mechanicznego napędu CD - Brisbane i Victoria SD48.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu

Nowe radioodtwarzacze Blaupunkta - Brisbane SD48 i Victoria SD48 to seria urządzeń bez mechanicznego napędu odtwarzania płyt. Po prawej stronie ich panelu przedniego znajduje się slot na popularne karty pamięci SD (Secure Digital) lub MMC (Multimedia Card). Za pomocą specjalnego kabla do radioodtwarzaczy można także podłączyć urządzenia USB.

Dzięki prostej obsłudze i przejrzystemu wyświetlaczowi możliwy jest szybki dostęp do wybranych utworów, które można edytować i zapisywać w katalogach na karcie pamięci. Można również tworzyć własne listy odtwarzania. Funkcja „Last Position Memory" zapewnia wznowienie odtwarzania w miejscu, w którym zostało ono ostatnio przerwane - dzieje się tak również wtedy, gdy urządzenie zostało wyłączone.

Urządzenia umożliwiają odtwarzanie plików MP3/WMA, odbierają fale UKF, długie i średnie. Zintegrowany wzmacniacz 4 x 50 W dba o odpowiednią moc brzmienia, a wbudowany 3-pasmowy korektor pozwala dopasować je do indywidualnych gustów odbiorcy. Wyświetlacz radioodtwarzacza posiada system VarioColour RGB z 4 096 odcieniami kolorystycznymi, które dają możliwość zharmonizowania radioodtwarzacza z podświetleniem deski rozdzielczej.

Kolejną wyróżniającą cechą nowych radioodtwarzaczy Blaupunkta jest możliwość połączenia ich z innymi urządzeniami elektronicznymi za pomocą nowego interfejsu C'n'C (Command and Control). Rozwiązanie pozwala na podłączenie do Brisbane i Victoria SD48 dodatkowych interfejsów iPoda oraz Bluetooth i na sterowania nimi z poziomu radioodtwarzacza. Znacznie ułatwia także przewijanie i wyświetlanie tytułów i wykonawców.

Modele różnią się od siebie jedynie kolorami panelu przedniego (Brisbane SD48 - czarny, Victoria SD - srebrny). Radioodtwarzacze są dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio. Sugerowana cena detaliczna brutto - 499 PLN (stan: marzec 2008).

Blaupunkt, marka należąca do Grupy Bosch, jest znaczącym w skali międzynarodowej producentem sprzętu car multimedia. Firma ma swoją siedzibę w Hildesheim oraz fabryki w Portugalii, na Węgrzech, w Tunezji i Malezji. W 2007 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły ponad 1,3 mld euro. Blaupunkt zatrudnia na całym świecie blisko 9 tys. pracowników.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oferuje radioodtwarzacze, systemy nawigacji, systemy multimedialne, głośniki, wzmacniacze oraz akcesoria i komponenty car audio.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »