Technologie » AGD - RTV

Nowe monitory Panasonic z najcieńszą ramką na rynku

Panasonic zaprezentował profesjonalne monitory LCD z najcieńszą ramką na świecie. Modele są wyposażone w zaawansowane funkcje Colour Management, a dzięki ramce 0,88 mm są idealne do tworzenia wieloekranowych ścian wideo.

Nowe monitory (TH-55VF2H/TH-55VF2) umożliwiają tworzenie praktycznie bezszwowych ścian video. W konfiguracji 2x2 z połączeniem Daisy Chain poprzez Display Port, sygnał 4K z pojedynczego wejścia 4K może być wyświetlany „piksel do piksela”.

Panasonic uzupełnił także linię monitorów LFV o model LCD TH-55LFV9 z ultracienką ramką o szerokości 3,5 mm. Wykorzystanie wytrzymałych komponentów w obu seriach umożliwiło stworzenie produktów do nieprzerwanej 24-godzinnej pracy w instalacjach o krytycznym znaczeniu, np. w dyspozytorniach czy na lotniskach.

Wszystkie trzy modele mają rozmiar 55 cali, oferują jasność 700 cd/m2 (TH-55VF2H) lub 500 cd/m2 (TH-55VF2,
TH-55LFV9), co umożliwia użytkownikom wybór optymalnego monitora w zależności od miejsca instalacji. Zostały też wyposażone w technologię IPS, dzięki czemu zapewniają doskonałą widoczność niezależnie od kąta patrzenia. Ponadto urządzenia mają powłokę antyrefleksyjną, która redukuje odbijanie światła zewnętrznego.

W modelach z obu serii została zachowana pełna spójność – monitory są wstępnie skalibrowane tak, aby po połączeniu ich w ścianę wideo, nie było widać różnicy w wyświetlaniu kolorów.

Urządzenia są wyposażone w dwusystemowy przełącznik wejściowy, który może być wykorzystany w trybie awaryjnym do przełączania sygnału – za sprawą wbudowanych funkcji Quick Failover oraz Failback (dla TH-55LFV9 tylko Failover). Dzięki temu monitory gwarantują niezawodne działanie.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, prezentując nowe monitory z najcieńszą na rynku ramką do tworzenia ścian wideo. Ta właśnie ta ramka w połączeniu z technologią Colour Management wyróżnia nowe modele. Dodając do tego możliwość pracy 24/7 otrzymujemy niezawodne urządzenia zapewniające wysoką jakość wyświetlania, która z pewnością przyciągnie uwagę widzów - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Seria LFV9 będzie dostępna od października 2019 r., natomiast seria VF2 pojawi się na rynku na początku 2020 r.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UPR
http://ketchum.com/warsaw

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »