Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nowe możliwości leczenia wzroku w Lublinie

Od teraz pacjenci w Lublinie i okolicach będą mieli dostęp do najnowszej metod laserowej korekcji wzroku. Przy ulicy Gęsiejw Lublinie, otworzył się nowy oddział międzynarodowej sieci klinik okulistycznych OPTEGRA.

Wady wzroku jako powszechny problem

Wg wyników badań ponad połowa Polaków ma wadę wzroku (BCMM/badania marketingowe). Najpopularniejszym sposobem korekcji oczu są wciąż okulary (80%), chociaż popularność zyskują także soczewki kontaktowe, których używa około miliona osób w Polsce. Obydwie metody, mimo że najbardziej popularne, nie rozwiązują problemów osób z wadami wzroku. Występują w roli tzw. protezy, czyli działają tylko wtedy, jeśli ich używamy. Trudności pojawiają się, gdy przychodzi zima, ktoś chce uprawiać sport, żyć aktywnie… Laserowe metody korygowania wad wzroku to aktualnie najlepsza alternatywa dla osób z wadami wzroku. Dzięki rozwojowi technologii zabiegi korekcyjne stały się bezbolesne, bezpieczne i bardzo skuteczne.

 

Trochę historii

Pierwsze idee takiego leczenia pojawiły się w XIX wieku, kiedy u osób po urazach rogówki, obserwowano poprawę ostrości widzenia. Udane próby nacinania rogówki odbywały się już w latach 50. między innymi w Japonii. Przełom technologiczny nastąpił 1983 roku, kiedy to ukazały się pierwsze publikacje opisujące działanie tzw. lasera excimerowego. W Polsce pierwszy zabieg tą technologią wykonany został w Katowicach w styczniu 1990 roku. Od 2015 roku dostępne są w Polsce zabiegi wykonywane z pomocą najnowocześniejszego lasera Visumax tzw. lasera femtosekundowego. One stanowią dzisiaj obowiązujący standard w dziedzinie laserowej korekcji wad wzroku. Od teraz pacjenci w Lublinie mogą korzystać z tych zabiegów w nowo otwartej klinice Optegra. 

 

- Naszą misją jest szeroko pojęta edukacja w obszarze chirurgii wad wzroku. Chcemy także, by wszyscy pacjenci mieli dostęp do najnowocześniejszych metod ich leczenia – mówi Jarosław Pawliński, Prezes klinik Optegra w Polsce. -Dlatego inwestujemy w rozwój sieci i otwieramy odziały regionalne, takie jak klinika w Lublinie - dodaje na koniec. 

 

Dlaczego warto wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku nową, głębszą metodą?

 

Lentivu® to nowoczesny zabieg, który w regionie oferowany jest wyłącznie w klinice Optegra. Jest to aktualnie najmniej inwazyjna, najbardziej precyzyjna i gwarantująca największe bezpieczeństwo metoda korekcji wzroku. 

 

Ilość powikłań po Lentivu® jest dużo mniejsza niż w przypadku starszych i mniej nowoczesnych metod powierzchniowych. Ingerencja w powierzchnię rogówki jest ograniczona do minimum – dzięki temu zabieg jest też praktycznie bezbolesny. Ingerencja w powierzchnię rogówki podczas tego zabiegu jest ograniczona do minimum. Również ryzyko tzw. zespołu suchego oka jest minimalne. Do Lentivu® kwalifikują się osoby z wadami krótkowzroczności do -10,0 dioptrii i astygmatyzmu do -5,0 dioptrii. Zabieg polecany jest szczególnie osobom aktywnym, którym trudno jest wygospodarować dodatkowy czas na odzyskanie pełnej sprawności widzenia. Po zabiegu już następnego dnia można bez przeszkód wrócić do pracy przy komputerze, oglądania telewizji, czytania książek, biegania, ćwiczeń na siłowni i ogólnej aktywności fizycznej. 

 

Klinika okulistyczna OPTEGRA mieści się przy ul. Gęsiej 5 w Lublinie. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, w środy do godz. 20:00.  Pacjentów przyjmują wysoko wykwalifikowani eksperci, w tym lek. Beata Sawicka – Wojtiuk, optometrysta i pozostały zespół medyczny. Poza zabiegami Lentivu® w klinice można skorzystać z konsultacji okulistycznych oraz wykonać badania diagnostyczne takie jak: badania OCT, topografię rogówki czy badania dna oka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

patrycja@bwpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »