Technologie » Internet

Nowe rozwiązania dla inteligentnej produkcji na targach w Hanowerze

Nowe rozwiązania dla inteligentnej produkcji na targach w Hanowerze
Zobacz więcej zdjęć »
Jak przejść od zarządzania kryzysowego do długoterminowej transformacji w zakresie oszczędzania energii, efektywności i zrównoważonego rozwoju?

 Jak przyspieszyć rozbudowę pilnie potrzebnej infrastruktury? Jak przedsiębiorstwa radzą sobie z niedoborem pracowników? Firmy Rittal, Eplan, Cideon i German Edge Cloud podejmą te tematy z odwiedzającymi targi Hannover Messe, a także przedstawią jak dzięki kompetencjom w kluczowych ekosystemach tworzyć kompleksowe rozwiązania. Z innowacyjnymi rozwiązaniami będzie można zapoznać się podczas targów Hanower Messe na wspólnym stoisku firm – E06 w hali 11 w dniach 17 do 21 kwietnia 2023.

„Cyfrowa transformacja fabryk, bezpieczne i ekonomiczne dostawy energii czy określanie i zmniejszanie śladu węglowego produktów w przemyśle – to duże wyzwania, których nie da się rozwiązać w oderwaniu od siebie. Potrzebne są innowacje wykraczające poza produkty i rozwiązania. Musimy zrozumieć procesy zachodzące u naszych klientów, myśleć w ramach nowych ekosystemów i opracowywać kompleksowe rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że można to osiągnąć tylko poprzez standaryzowane i modułowe systemy. W tym roku targi w Hanowerze stanowić będą forum dialogu branżowego na ten temat” - mówi Markus Asch, dyrektor zarządzający Rittal International & Rittal Software Systems

Cyfrowe bliźniaki dla inteligentnej produkcji i zarządzania energią

Przedsiębiorstwa przemysłowe są obecnie na drodze transformacji do inteligentnej produkcji – tzw. smart production, od osób zarządzających wymagana jest ekonomiczna produkcja z wysoce zautomatyzowanymi i efektywnymi procesami, które jednocześnie muszą być sterowane w sposób energooszczędny oraz elastycznie dopasowany do indywidualnych potrzeb klientów, także w kontekście niedoboru wykwalifikowanych pracowników. „Innowacja może więc dziś oznaczać tylko to, że klient odnosi sukces w swojej działalności. Jeśli nie myślimy w kategoriach produktów i rozwiązań, a w kategoriach optymalizacji procesów, można to osiągnąć tylko dzięki inteligentnemu połączeniu sprzętu i oprogramowania” – podsumowuje Markus Asch.

Jako promotorzy inteligentnej produkcji firmy Rittal, Eplan, Cideon i German Edge Cloud zademonstrują na targach w Hanowerze w jaki sposób trzy ekosystemy – projektowanie automatyzacji, wytwarzanie produktów i procesy produkcyjne – mogą zostać połączone w przyszłości za pomocą cyfrowego bliźniaka. Dzięki temu nie tylko procesy inteligentnej produkcji stają się bardziej przejrzyste i efektywne. Przejrzyste stają się również przepływy energii, które dzięki temu mogą być optymalizowane – jest to kluczowy czynnik sukcesu dla przedsiębiorstw przemysłowych, dzisiaj i w przyszłości.

W jaki sposób jest to możliwe? Eplan i Rittal wspólnie z firmami z branży sterowniczej, rozdzielczej i budowy maszyn stale rozwijają cyfrowego bliźniaka projektowanych urządzeń i systemów oraz pracują nad tym, że dane te są użyteczne i wspierają w optymalizacji eksploatacji uzyskanego rozwiązania. Cideon zwiększa spójność danych wokół cyfrowego bliźniaka produktu dzięki kompetencjom w zakresie CAD/CAM, PDM/PLM i konfiguracji produktu. ONCITE Digital Production System jest platformą dla cyfrowego bliźniaka produkcji i zarządzania produkcją opartego na IIoT.

Wgląd na żywo – od targów do działającej fabryki

Na wspólnym stoisku firm Rittal, Eplan, Cideon i German Edge Cloud w Hanowerze, odwiedzający będą mogli zobaczyć jak to wszystko działa w praktyce – na żywo i w czasie rzeczywistym. W inteligentnej fabryce szaf sterowniczych Rittal w Haiger monitoring energii został już zintegrowany z cyfrowym systemem produkcji ONCITE DPS. Dzięki temu  poprzez chmurę bezpośrednio z targów będzie możliwy wgląd na żywo w rzeczywiste dane zużycia energii w czasie trwającej produkcji oraz przepływy energii w powiązanym centrum danych. W taki sposób działa przedstawiony na targach pakiet RiZone OTM Suite do zarządzania techniką operacyjną centrów danych. W tym przypadku Rittal korzysta tutaj z tego, co opracowała i oferuje klientom firma German Edge Cloud. Nowe oprogramowanie Rittal jest oparte na uniwersalnej architekturze mikrousług ONCITE DPS.

Większe tempo rozbudowy infrastruktury energetycznej

Nie tylko produkcja będzie w przyszłości stała przed wyzwaniem zmiany sposobu monitorowania i zarządzania energią. Także cały sektor energetyczny jest pod ogromną presją zmian i redukcji kosztów. Dlatego jeśli firma chce nadążyć za zmianami rynkowymi, rozbudowa infrastruktury musi nabrać tempa. Dla firm Eplan i Rittal to oczywiste - decydującym czynnikiem jest industrializacja całego łańcucha procesów dzięki połączeniu oprogramowania i sprzętu.

Nasze zasady działania to modułowość, standaryzacja i spójność danych. Doświadczenia Rittal i Eplan z naszymi klientami z branży prefabrykacji aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz budowy maszyn pokazały, że w optymalizacji i industrializacji procesów ciągle tkwi ogromny potencjał. Zintegrowane rozwiązania zwiększają tempo rozbudowy i zmian dostępnej infrastruktury – od wytwarzania oraz magazynowania energii, poprzez rozbudowę sieci i łączenie sektorów, po parki ładowania pojazdów elektrycznych. Wzrost wydajności to niższe koszty, a dane bliźniaka cyfrowego nowotworzonych rozwiązań otwierają dalsze możliwości wykorzystania ich w eksploatacji i serwisie” - wyjaśnia Markus Asch.

Nowe rozwiązania i aktualizacja platformy EPLAN

Nowe rozwiązania dla przemysłu potrzebne są szybko, dlatego firmy Eplan i Rittal na targach Hannover Messe zaprezentują zestaw nowych „rozwiązań bazowych”, opracowanych na podstawie wielu wcześniej zrealizowanych projektów. W ramach Eplan zaprojektowane zostały rozwiązania obejmujące „szablony najlepszych praktyk np. w zakresie projektowania i budowy parków ładowania dla e-mobilności. To rozwiązanie pomoże nadać szybkie tempo każdemu projektowi – poprzez standardy czy gotowe moduły zapewniające spójność danych. Dodatkowym ułatwieniem dla projektantów jest nowa platforma Eplan 2024. A dla infrastruktury zagrożonej wybuchem, np. LNG lub wodoru, firma Rittal zaprezentuje nowe obudowy AX z tworzywa sztucznego z atestem EX.Kotwica

 

O firmie Rittal

 Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to czołowy światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i urządzeń, w przemyśle spożywczym, a także w branżach IT i telekomunikacyjnej.

Do szerokiego spektrum zastosowań produktów lidera na rynku światowym należą konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są dostępne w całym procesie produkcji. Inteligentne rozwiązania chłodzenia Rittal z niższym o nawet 75 procent zużyciem energii, a co za tym idzie – z obniżoną emisją CO₂ – mogą komunikować się z procesem produkcji, a także umożliwiają przewidywanie napraw i konserwacji. Do oferty należą także innowacyjne rozwiązania IT – od szaf IT, przez modułowe centrum danych, aż po rozwiązania Edge & Hyperscale Computing.

 Czołowi dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim systemom automatyzacji (w skrócie RAS) – o rozwiązania automatyzacji budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Rittal realizuje w Niemczech pilne zamówienia w ciągu 24 godzin – precyzyjnie, elastycznie i efektywnie.

Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z ponad 12 fabrykami i ponad 95 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 12 000 pracowników, a jej obroty w 2022 roku wyniosły 3 miliardy euro. W 2022 r. to rodzinne przedsiębiorstwo zostało wyróżnione po raz 14. z rzędu tytułem najlepszego pracodawcy w Niemczech. W ogólnoniemieckim opracowaniu czasopismo Focus Money i fundacja Deutschland Test w roku 2021 uznały Friedhelm Loh Group już piąty raz z rzędu za jeden z najlepszych zakładów prowadzących naukę zawodu w Niemczech. W roku 2022 Rittal został wyróżniony znakiem Top 100 jako jedno z najbardziej innowacyjnych średnich przedsiębiorstw w Niemczech.

 Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

 O EPLAN

EPLAN oferuje oprogramowanie oraz usługi związane z inżynierią w dziedzinie elektrotechniki, automatyki i mechatroniki. Firma tworzy czołowe rozwiązania z zakresu oprogramowania dla budowy maszyn, urządzeń i szaf sterowniczych. EPLAN jest ponadto idealnym partnerem w zakresie upraszczania skomplikowanych procesów inżynieryjnych.

Standaryzowane i indywidualne interfejsy do systemów ERP oraz PLM/PDM gwarantują spójność danych wzdłuż całego łańcucha wartości. Praca z EPLAN oznacza nieograniczoną komunikację niezależnie od dziedziny inżynierii. Wielkość przedsiębiorstwa również nie ma znaczenia: nasi klienci mogą efektywniej wykorzystać swoje doświadczenie. EPLAN zamierza dalej rozwijać się wraz z klientami i partnerami, wspierając integrację oraz automatyzację w inżynierii. Na całym świecie obsługiwanych jest ponad 61 000 klientów. Dewizą firmy jest „Efficient Engineering”.

Firma EPLAN została założona w roku 1984 i wchodzi w skład Friedhelm Loh Group. To rodzinne przedsiębiorstwo jest obecne na całym świecie z ponad 12 fabrykami i ponad 95 międzynarodowymi spółkami córkami. Prowadzona przez właściciela Friedhelm Loh Group zatrudnia ponad 12 000 pracowników, a jej obroty w 2022 roku wyniosły 3 miliardy euro. Po raz 14. z rzędu ta grupa przedsiębiorstw została w 2022 r. wyróżniona tytułem najlepszego pracodawcy w Niemczech. W ogólnoniemieckim opracowaniu czasopismo Focus Money i fundacja Deutschland Test w roku 2021 uznały Friedhelm Loh Group już po raz piąty za jeden z najlepszych zakładów prowadzących naukę zawodu. W roku 2022 Rittal został wyróżniony znakiem Top 100 jako jedno z najbardziej innowacyjnych średnich przedsiębiorstw w Niemczech.

 

Pozostałe informacje są dostępne na stronach www.eplan.pl oraz www.friedhelm-loh-group.com.

 CIDEON

CIDEON doradza i wspiera przedsiębiorstwa przy optymalizacji procesów powstawania produktu – od koncepcji przez inżynierię aż do produkcji i serwisu. Jako integrator systemów i doradca w dziedzinie procesów, CIDEON zna i rozumie wyzwania firm w kontekście cyfrowej transformacji. Unikalne rozwiązania CIDEON zapewniają ciągły przepływ danych wzdłuż łańcuchów procesów, dzięki czemu dane są dostępne i ekonomicznie wykorzystywane w całym przedsiębiorstwie. W ten sposób klienci CIDEON mogą wykorzystać pełen potencjał cyfryzacji, dla siebie i swoich klientów.

CIDEON stosuje najnowocześniejsze rozwiązania oprogramowania z dziedziny CAD/CAM i PDM/PLM, jak również własne oprogramowanie. CIDEON jest platynowym partnerem Autodesk w krajach niemieckojęzycznych, platynowym partnerem SAP Platinum Build Partner oraz partnerem oprogramowania Dassault Systèmes i PROCAD. Zatrudniając ponad 300 pracowników w 12 lokalizacjach w Niemczech i Austrii, CIDEON jest częścią Friedhelm Loh Group. To rodzinne przedsiębiorstwo z ponad 12 fabrykami i ponad 95 międzynarodowymi spółkami córkami odnosi sukcesy na całym świecie. Do związku przedsiębiorstw należą m.in. Rittal, Eplan, Stahlo i LKH.

 

Pozostałe informacje są dostępne na stronach www.cideon.de oraz www.friedhelm-loh-group.com.

German Edge Cloud

German Edge Cloud (GEC), przedsiębiorstwo należące do Friedhelm Loh Group, specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach Egde i Cloud. Rozwiązania GEC zapewniają szybki, łatwy i bezpieczny dostęp do danych w środowiskach sieciowych, pomagają w optymalizacji procesów – na przykład w przemyśle produkcyjnym – przez analizę danych, a także zapewniają klientowi pełną suwerenność danych w połączeniu z chmurą publiczną bądź prywatną.

GEC to projektant i integrator usług do gotowych rozwiązań, oferuje przy tym systemy własne oraz odpowiednie dla branży. Przedsiębiorstwo stosuje swoje rozwiązania m.in. w zakładzie Przemysłu 4.0 siostrzanej firmy Rittal w Haiger.

GEC integruje i obsługuje hybrydowe infrastruktury Edge-Cloud – od Infrastructure as a Service (IaaS) przez Platform as a Service (PaaS) aż po typowe dla przemysłu aplikacje w modelu Software as a Service (SaaS). GEC jest współzałożycielem Gaia-X Foundation i członkiem Catena-X.

GEC należy do prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z ponad 12 fabrykami i ponad 95 międzynarodowymi spółkami córkami. Zatrudnia ponad 12 000 pracowników, a jej obroty w roku biznesowym 2022 wyniosły 3 miliardy euro.

Pozostałe informacje są dostępne na stronach www.gec.io oraz www.friedhelm-loh-group.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »