Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Nowe umaszczenia kotów brytyjskich

Nowe umaszczenia kotów brytyjskich
Zobacz więcej zdjęć »
Koty brytyjskie są jedną z najpopularniejszych ras spotykanych w Polskich domach. Chociaż kolor niebieski nadal wydaje się najbardziej popularny, inne kolory zaczynają powoli zdobywać sobie coraz większe grono wielbicieli.

Nie każdy wie o istnieniu absolutnie niezwykłych odmian umaszczenia.

Srebrne - pluszowe misie polarne z dużymi, bystrymi szmaragdowymi oczami podkreślonymi czarną oblamówką . Ich szatę zdobią srebrzyste odcienie przebiegające od głowy po sam ogon. Poduszki łapek oraz futerko wokół nich zabarwione jest na czarny kolor.

Złote - cudownie ubarwione futro w kolorze przypominającym dojrzałą brzoskwinię. Głowa grzbiet oraz ogon są ciemniejsze, przechodzące w jasne futerko podobnie jak u lisków. W połączeniu z dużymi zielonymi oczami jest to absolutnie jedno z najciekawszych umaszczeń.

Niebiesko-złote - szczególnie rzadka odmiana umaszczenia. Oczy wybarwione na zielony soczysty kolor, a ich ozdobą jest czarna oblamówka. Głowa grzbiet oraz ogon z niebieskiego umaszczenia przechodzą w delikatne brzoskwiniowe złoto.

Point - Unikatowa i fascynująca odmiana, charakteryzująca się niebieską barwą oka. Point występuje we wszystkich umaszczeniach złota oraz w maści srebrnej. Koty złote z niebieskimi oczami posidają jaśniejsze futro w odcieniach cafe late. Srebrne Pointy posiadają to samo jasne srebrne futerko i różnią się tylko pigmentem oka.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

diamonddust

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »