Motoryzacja » Samochody

Nowe Volvo XC60 przed obiektywem laureatki Nagrody Pulitzera

Nowe Volvo XC60 przed obiektywem laureatki Nagrody Pulitzera
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium, lider w dziedzinie bezpieczeństwa połączyło siły z trzykrotną laureatką Nagrody Pulitzera – fotografem i artystką Barbarą Davidson.

Wszystko po to aby, jako pierwsi na świecie użyć pokładowych kamer z nowego Volvo XC60 i stworzyć wyjątkową kolekcję fotografii.

To pierwszy raz w historii, gdy samochód został wykorzystany, jako aparat fotograficzny.  Kolekcja Davidson składa się z 30 fotografii, wykonanych obiektywami pokładowych kamer modelu XC60. Fotografie przedstawiają życie na ulicach duńskiej stolicy – Kopenhagi z całkowicie nowej perspektywy.

Zdjęcia Davidson zostały po raz pierwszy wystawione w galerii Canvas Studios w Londynie w pierwszym tygodniu lipca. Wystawa odwiedzi inne kraje w 2017 roku.

– Ta kolekcja ma dwa aspekty. Po pierwsze jest ona migawką europejskiego życia i jego piękna; po drugie podkreśla złożoność środowiska, w którym żyjemy. Zawdzięczamy to kamerom oraz pokładowym czujnikom, dzięki którym nowoczesne samochody jak Volvo XC60 czynią miejskie życie bezpieczniejszym dla pieszych i pozostałych użytkowników dróg – mówi Davidson. – Ten projekt łączy sztukę i bezpieczeństwo, aby pokazać ludziom zalety wykorzystanej technologii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »