Społeczeństwo » Społeczeństwo

Nowi autorzy w serwisie Obserwator Finansowy

Serwis ekonomiczny ObserwatorFinasowy.pl poszerzył grono współpracowników. Dominik Smyrgała oraz Kamil Zajączkowski specjaliści od stosunków międzynarodowych i ekonomii dołączyli do grona ponad 30 wybitnych autorów regularnie publikujących na stronach portalu.

Serwis ObserwatorFinansowy.pl to źródło bieżących informacji i analiz dotyczących wiedzy i myśli ekonomicznej w obszarach makroekonomii, szeroko rozumianych finansów publicznych, bankowości, czy rynków finansowych. Jak mówi Krzysztof Bień, redaktor naczelny obserwator finansowy.pl, dzięki pozyskaniu nowych autorów serwis będzie kontynuował dotychczasowy kierunek i misję dostarczania i popularyzacji wiedzy ekonomicznej w obszarach mikro i makroekonomii.
Konsekwentne budowanie poszerzanie zespołu redakcyjnego o osoby specjalizujące się w danych dziedzinach pozwala nam budowanie wysokiej jakości merytorycznej serwisu jego prestiżu jak również kierowanie uwagi czytelników na autorów, którzy go tworzą.

Dominik Smyrgała jest adiunktem w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Zrównoważonego Rozwoju oraz kierownikiem studiów podyplomowych "Bezpieczeństwo energetyczne: państwo, samorząd, biznes" Collegium Civitas. Jego zainteresowania badawcze obejmują stosunki międzynarodowe na obszarze postsowieckim, na Bałkanach i w Ameryce Łacińskiej, bezpieczeństwo energetyczne, historię gospodarcza i politykę ekonomiczną.

Kamil Zajączkowski jest adiunktem w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się m.in. na relacjach UE-Afryka Subsaharyjska – napisał z tego zakresu pracę doktorską, a obecnie przygotowuję obszerną monografię na ten temat. Stypendysta i wykładowca na wielu uczelniach zagranicznych (m.in.: Xiamen University, Institut d'Études Politiques de Paris). Bierze udział w międzynarodowych projektach i sieciach badawczych ObserwatorFinansowy.pl powstał w listopadzie 2009 roku z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego i działa non profit. Nie publikuje reklam i nie pobiera opłat za dostęp do artykułów. Obejmuje patronatem medialnym i merytorycznym prestiżowe kongresy, konferencje i debaty. Najważniejsze informacje z regionu Europu Środkowej i Wschodniej publikuje w języku angielskim. Do serwisu pisze ponad 30 autorów – dziennikarzy, wybitnych akademików i ekonomistów z Polski i zagranicy, m.in. laureat nagrody nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stiglitz, Kenneth Rogoff, dyrektor brukselskiego think-tanku Center for European Policy Studies, były główny ekonomista MFW, czy Martin Feldstein, profesor ekonomii na Harvardzie, który był doradcą prezydentów Reagana, Clintona i Busha Jr i Obamy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Strefa Mediów

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »