Firma » Biznes

Nowi partnerzy w kancelarii prawnej w grupie Atradius w Polsce

Nowi partnerzy w kancelarii prawnej w grupie Atradius w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
W Kancelarii Starzyński i Wspólnicy, działającej w ramach grupy Atradius, nastąpiły istotne zmiany strukturalne związane z jej rozwojem. Z dniem 20 maja 2021 r. Jacek Pakuła oraz Daniel Podębski zostali partnerami, a kancelaria zmieniła nazwę na Pakuła, Podębski i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k.

Piotr Starzyński po 5 latach zarządzania kancelarią ustąpił z funkcji Partnera Zarządzającego i będzie kontynuował rozwój zawodowy poza strukturami grupy Atradius.

Do grona partnerów Kancelarii dołączyli radca prawny Jacek Pakuła oraz adwokat Daniel Podębski. Obaj Partnerzy wnoszą lokalne i międzynarodowe doświadczenie do kancelarii cenionej za usługi w zakresie mediacji, prowadzenia postępowań przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi, egzekucji, kompleksowej obsługi przedsiębiorców w sprawach z zakresu upadłości i restrukturyzacji oraz doradztwa korporacyjnego.

- W 2021 roku stawiamy sobie za cel integrację naszych usług, co pozwoli nam zapewnić najwyższą jakość obsługi naszym globalnym klientom. Chcielibyśmy podziękować Piotrowi za pracę, którą włożył w rozwój firmy. Dzięki jego zaangażowaniu i wkładowi mogliśmy z powodzeniem świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Z nową nazwą Pakuła, Podębski i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k. będzie kontynuować swój dynamiczny rozwój w zakresie oferowanych usług i dostarczać skuteczne rozwiązania dla naszych klientów - mówi Raymond Van der Loos, Executive and Chairman Atradius Collections Holding BV.

Jacek Pakuła doświadczenie zdobywał w Polsce i USA doradzając klientom kancelarii w zakresie prawnych i praktycznych aspektów nowych technologii, prawa Internetu, praw autorskich, ochrony danych osobowych oraz własności przemysłowej. Jako radca prawny specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem procesowym oraz szeroko rozumianą własnością intelektualną i nowymi technologiami. W grupie Atradius zajmuje się obsługą globalnych klientów w obszarze dochodzenia należności w ramach postępowań gospodarczych.

Daniel Podębski jest związany z Atradius od ponad dziesięciu lat, a od blisko pięciu zajmuje się obsługą prawną podmiotów należących do grupy Atradius oraz ich klientów. Jako adwokat specjalizuje się w obszarze zagadnień związanych z prawem procesowym, ze szczególnym uwzględnieniem sporów między przedsiębiorcami. Wspiera klientów w procesach negocjacji i mediacji oraz reprezentuje ich przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi.

Pakuła, Podębski i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k. (wcześniej Starzyński i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp. k.) od 2016 roku stanowi trzeci po ubezpieczeniu należności i windykacji obszar działalności grupy Atradius w Polsce. Kancelaria prowadzi działalność na terenie całego kraju poprzez zorganizowaną sieć ponad 50 pełnomocników substytucyjnych (adwokatów i radców prawnych) oraz 26 komorników działających we wszystkich apelacjach. Od początku istnienia Kancelaria udzieliła pomocy ponad 400 klientom w przeszło 2 300 sprawach.

O Atradius Collections:

Atradius Collections jest jedną z największych na świecie firm zajmujących się zarządzaniem wierzytelnościami, oferującą międzynarodowe usługi skierowane do klientów biznesowych od ponad 90 lat. Firma w 34 biurach na terenie całego świata zatrudnia ponad 400 specjalistów od windykacji, którzy pracują dla 15 tys. klientów i prowadzą średnio 100 tys. spraw rocznie. Atradius Collections, dzięki rozbudowanej, globalnej strukturze może pochwalić się szerokim doświadczeniem i czerpać z najlepszych międzynarodowych standardów dotyczących windykacji. Jednocześnie, dzięki najwyższej klasy ekspertom pracującym w poszczególnych krajach, posiada szeroką i specjalistyczną wiedzę dotyczącą poszczególnych rynków lokalnych. Dodatkowym wsparciem dla specjalistów Atradius Collections jest zintegrowana globalna platforma IT - Collect@Net, która pozwala szybko i efektywnie zarządzać windykacją należności w dowolnym kraju dłużnika, w którym Atradius Collections prowadzi działalność. Natomiast w celu ułatwienia firmom windykacji faktur B2B, Atradius Collections uruchomił platformę AGORA, która umożliwia przekazanie sprawy do windykacji zdalnie, w trzech prostych krokach. Zarówno wycena, podpisanie umowy oraz przekazanie faktur odbywa się całkowicie online. Dodatkowo, klienci mają dostęp do platformy z każdego miejsca na świecie i mogą śledzić postęp prac przez 365 dni w roku w systemie 24/7. Z szerokiego wsparcia Atradius Collections w zakresie windykacji należności B2B mogą także korzystać centra usług wspólnych, działające w różnych branżach.

Atradius Collections jest członkiem Grupy Atradius, jednej z największych na świecie firmy oferujących ubezpieczenia kredytu kupieckiego oraz windykacji. Grupa zatrudnia łącznie 3,3 tys. specjalistów pracujących w 160 biurach w 50 krajach. Atradius każdego dnia podejmuje ponad 20 tys. decyzji kredytowych i osiąga przychody na poziomie ponad 1,6 mld euro rocznie. Produkty ubezpieczeniowe oferowane przez Grupę chronią firmy na całym świecie przed ryzykiem niepewnych transakcji sprzedaży produktów i usług z odroczonym terminem płatności.

Dodatkowe informacje na temat firmy znajdują się pod adresem http://www.atradiuscollections.com/pl/home.html  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Angelika Szpręgiel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »