Gospodarka » Bezpieczeństwo

Nowoczesna rejestracja czasu pracy w firmie

Jeszcze parędziesiąt lat temu rejestracja czasu pracy odbywała się w różnoraki sposób. Prowadzono dzienniki, wydawano karty, na których maszyna drukowała godzinę przyjścia oraz godzinę wyjścia pracownika. Wszystko to, aby kontrolować czas pracy, usprawnić zarządzanie załogą oraz zleconymi zadaniami.

Obecnie rejestratory czasu pracy to nie tylko odnotowywanie godziny wejścia oraz wyjścia, ale również dodatkowe zabezpieczenie budynku przed niechcianymi i niepożądanymi gośćmi.

Czym jest obecnie rejestracja czasu pracy?

Rejestracja czasu pracy obecnie może być stosowana zamiennie jako kontrola dostępu do budynku. W pierwotnym zamyśle pracownikom zostały wydane odpowiednie karty z chipem, który po zbliżeniu do czytnika odnotowywał godzinę wejścia oraz wyjścia. Rozwój techniki umożliwił zsynchronizowanie czytnika bramkami lub z zamkiem w drzwiach, które odblokowane były tylko po zbliżeniu karty dostępu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiadome było kiedy pracownik przychodził do pracy oraz czy w trakcie pracy opuszczał budynek.

W przypadku biur wydawanie kart dostępu odbywało się na podstawie przypisania do konkretnej osoby, która wchodziła do budynku. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się bezpieczeństwo na miejscu pracy, a na teren zakładu nie mogą wejść osoby bez autoryzacji. Oczywiście takie rozwiązanie wymaga zatrudnienie dodatkowej paro osobowej kadry, która wydawałaby przepustki magnetyczne, lecz obecnie dokonuje się to w taki, a nie inny sposób.

Rozbudowana forma kontroli dostępu i rejestracji pracy

Nowoczesne zarządzanie kadrą wymaga również odpowiedniego systemu informatycznego. Implementacja nowoczesnych systemów ERP pozwala na integracje instalacji dostępu do budynku z rejestracją czasu pracy. Dodatkowo system ERP można zintegrować z wewnętrzną siecią intranet. Co pozwala na zbiorcze analizy czasu spędzonego w pracy. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla kadry kierowniczej, a także właściciela zakładu, który dzięki temu ma kontrolę nad zatrudnioną kadrą.

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić duży zakład pracy, który miałby być zarządzany bez odpowiedniego systemu. Praca zmianowa, zarządzanie produkcją wymaga odpowiedniego zarządzania czasem pracy pracowników. Dzięki stosowaniu odpowiednich rozwiązań rejestracji pracy oraz kontroli dostępu do budynku wyraźnie podnosi się jakość, bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Artykuł powstał na podstawie doświadczenia firmy www.ladsystem.pl z Poznania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »