Dom » Wnętrza

Nowoczesne baterie łazienkowe

Planując remont łazienki, nie można zapominać o szczegółach. Do takich ważnych elementów należą baterie łazienkowe. Nie powinniśmy ich wyboru pozostawiać na sam koniec – niektóre wymagają wcześniejszego przygotowania do instalacji.

Baterie wannowe


Dobierając baterię do wanny, należy brać pod uwagę kilka ważnych elementów. Jest to rozmiar wanny, jej kształt, styl całej łazienki i miejsce, w którym chcemy baterię zamontować. Czasem nie mamy wyboru i musimy zdecydować się na baterię ścienną. Wtedy warto rozważyć wybór nowoczesnej baterii podtynkowej. Jeśli planujemy zakup wanny wolno stojącej, to doskonale komponować będzie się stojąca bateria. Do dużej wanny przyda się bateria z długą wylewką. Istotna jest także ilość otworów na wannie – czy osoba dokonująca instalacji będzie musiała wywiercić dodatkowe? Taki problem może się pojawiać, jeśli zamiast baterii jednootworowej będziemy chcieli mieć osobne wyjście na wylewkę, prysznic i kurek.


Baterie umywalkowe


Przy wyborze baterii służących do korzystania z umywalki zasadniczy wybór jest podobny, jak przy bateriach wannowych. Do umywalek pasują baterie ścienne, stojące i podtynkowe. Dużo zależy od przestrzeni, którą chcemy zagospodarować i od modelu umywalki. Do umywalek nablatowych, w kształcie misek, świetnie pasują baterie stojące z długimi wylewkami. Aby zdecydować się na baterię podtynkową, potrzebujemy umywalki o niecce, która zaczyna się blisko ściany. Takie baterie komponują się z ceramiką sanitarną o kształcie rynien. Atrakcyjną armaturę sanitarną oferują sklepy Castorama. Klasyczna bateria ścienna sprawdzi się na małej powierzchni, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca.


Baterie prysznicowe


Dobierając baterię do kabiny prysznicowej staniemy przed ogromnym wyborem. Możemy się zdecydować na najprostszy model – zwykłą baterię ścienną ze słuchawką prysznicową z długim wężem. W ofercie sklepów znajdziemy również nowoczesne panele o wielu możliwościach. Większość z nich posiada funkcję hydromasażu, niektóre są podświetlane, a nawet posiadają radio. Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór deszczownicy – natrysk umieszcza się na suficie, dzięki czemu biorąca prysznic osoba czuje się, jakby stała w strugach deszczu. W kabinie prysznicowej można też zamontować baterię podtynkową. Watro wtedy dopasować ją do stylu baterii umywalkowej i wannowej, aby każdy z elementów nie reprezentował innego stylu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »