Dom » Wnętrza

Nowoczesne piece kaflowe

Nowoczesne piece kaflowe
Zobacz więcej zdjęć »
Funkcjonalność pieców kaflowych przekonuje coraz więcej właścicieli wnętrz do zakupu urządzenia.

Wielu z nich waha się jednak czy piec nie zaburzy wystroju wnętrza domu, które nie zawsze potrzebuje wielu zdobień i odtworzeniowych kafli. Producenci kominków jednak dobrze zdają sobie sprawę z takiego obrotu sprawy, więc tworzą piece o nowoczesnym designie.

Obecnie wnętrza tworzone są w minimalistyczny sposób. Dominują w nich standardowe kolory, często brak wzorów oraz przesadnej ozdobności. Meble tworzą bryły geometryczne a na ścianach wiszą abstrakcyjne obrazy. Oczywiście taki styl jest bardzo nowoczesny i choć postrzegany jako chłodny, ma swój elegancki charakter. Co jeśli chcemy do niego wybrać piec kaflowy? Czy nie zaburzy on harmonii i surowości wnętrza?

Piece kaflowe do tego rodzaju aranżacji tworzone są również jako jednolite bryły. Praktycznie brak w nich zdobień, kafle są gładkie, mocno błyszczące lub matowe. Często jest on wbudowany w ścianę i tworzy z nią ciekawą kompozycję. Jednym z nowoczesnych rodzajów pieców jest także piec kaflowy okrągły. Może on stać przy ścianie lub w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Jego zabudowa kafli waha się od 360 stopni do 3/4 powierzchni. Taki sprzęt długo utrzymuje ciepło i stopniowo uwalnia je do wnętrza domu. Jego walcowaty kształt pasuje do pokoju w nowoczesnym stylu, nie zwraca on na siebie całej uwagi, a przy tym stanowi subtelną ozdobę.

Nowoczesność pieców to jednak nie tylko ich wygląd. Budowa tych urządzeń kiedyś a dziś znacznie się od siebie różnią. Dawniej tworzono go jako całość, wszystko było połączone- palenisko, masa kumulacyjna i obudowa. Zdun obsadzał to tylko na podstawie i obkładał kaflami. Obecnie wszystkie te elementy można swobodnie wybierać, co zwiększa możliwości przeznaczenia pieca. Jego forma może być także rozmaita, dlatego istnieje opcja stworzenia go w różnych stylach. Łatwo dopasować go do pomieszczenia oraz nadać mu dowolny rozmiar. Dzięki temu właśnie powstają piece nowoczesne, które pasują do aranżacji wnętrz o różnym charakterze.

Więcej informacji na stronie piece-kaflowe.com.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pure-poison

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »