Dom » Wnętrza

Nowoczesne wnętrze, czyli jakie?

Nowoczesne wnętrze, czyli jakie?
Zobacz więcej zdjęć »
Nowoczesny styl aranżacji wnętrza to jedna z najsilniejszych tendencji ostatnich lat.

Zachwalany przez projektantów, cieszy się też popularnością wśród zwykłych śmiertelników, którzy po prostu urządzają dom lub mieszkanie – wydaje się, że o wiele bardziej niż stylistyka folklorystyczna czy kolonialna. Ale czym właściwie charakteryzują się nowoczesne wnętrza?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Prostota formy

W kontekście aranżacji wnętrz, obok określenia „nowoczesny” pojawia się termin „minimalizm”. To właśnie klucz i najbardziej charakterystyczny element omawianego stylu. Nie poszalejemy tutaj z dekoracjami w potocznym rozumieniu, w nowoczesnych aranżacjach nie stosuje się nawet obrusów. Stylowym dopełnieniem surowych wnętrz są grafiki i czarno-białe zdjęcia. Modną tendencję stanowi też wykorzystanie liter i napisów jako dekoracji. Charakteru dodają też fototapety – odpowiednio dobrane mogą stać się oryginalną i indywidualną ozdobą. Co ważne, wzory i zdjęcia na ścianach nie są wyłącznie domeną salonu czy sypialni, nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy zaplanować fototapety do kuchni. Duży wybór wzorów sprawia, że tę ozdobę można wykorzystać nie tylko w nowoczesnej aranżacji, ale i w stylu retro (Więcej na: http://www.trzyslowa.pl/fototapety-lista).

Przestrzeń w roli głównej

Nowoczesne meble również nie mają zdobień, najczęściej są niskie i pozbawione uchwytów, bazują na nieskomplikowanych, geometrycznych kształtach. Jednak dzięki ciekawym projektom, idealnym proporcjom i wysokiej jakości materiałów elementy wyposażenia (lampy, krzesła, a nawet okapy) z powodzeniem pełnią funkcje ozdobne. Ulubione tworzywa wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach to metal, szkło (do łask wracają luksfery), stal, tworzywa sztuczne, beton lub cegła na ścianach, ceramika na podłodze. Bardzo istotna w tym stylu jest przestrzeń – mieszkania są otwarte, a poszczególne pomieszczenia często oddziela się od siebie w sposób umowny na przykład przy pomocy kolorystyki. Liczbę przedmiotów i sprzętów ogranicza się do minimum.

Kolorystyka nowoczesnych wnętrz również jest oszczędna i stonowana. Dominują chłodne barwy – biel, błękit, szarość. Dopuszczalny wyjątek stanowi zawsze elegancki, subtelny odcień beżu oraz, zupełnie kontrastowo – mocna, wyrazista czerwień. To propozycja dla osób ceniących solidne wzornictwo, mających wysublimowane poczucie smaku i wysokie wymagania estetyczne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anilove

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »