Dom » Budownictwo

Nowoczesne wykorzystanie betonu

Nowoczesne wykorzystanie betonu
Zobacz więcej zdjęć »
W poszukiwaniu efektownych oraz funkcjonalnych rozwiązań inwestorzy coraz częściej sięgają po beton architektoniczny. Doskonale sprawdza się on zarówno w przestrzeni publicznej, jak i domowej.

Beton jest tworzywem chętnie wybieranym do użytku wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, np. na elewacjach czy schodach. W połączeniu z odpowiednią technologią, która tworzy membranę uszczelniającą powierzchni i zapewni fizyczną barierę dla korozji, znajduje on swoje zastosowanie również w miejscach, gdzie podłoże może mieć kontakt ze smarami i olejami, np. na stacji paliw czy w warsztacie samochodowym. Właściwe kryteria materiałowe i technologiczno-organizacyjne sprawiają, że to także doskonałe rozwiązanie w środowisku szczególnie narażonym na działanie wody z solą (np. tereny nadmorskie i przybrzeżne, elewacje mostów drogowych) oraz wszędzie tam, gdzie panują zmienne i trudne warunki atmosferyczne. Beton ponadto z powodzeniem wykorzystuje się w przestrzeni miejskiej – w parkach, szkołach, na dziedzińcach, parkingach, placach itp., a także w przydomowych ogrodach, na podjazdach oraz schodach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 Przestrzeń publiczna i tereny przydomowe

Beton charakteryzuje się wysoką jakością oraz długotrwałym kolorem. Materiał ten jest wyjątkowo trwały, wytrzymały na uderzenia, zginanie, rozciąganie, jak również działanie czynników atmosferycznych. Ponadto nie wymaga specjalnej pielęgnacji przy jednocześnie wysokim poziomie estetyki. Wszystko to sprawia, że beton zajmuje obecnie wysoką pozycję wśród materiałów wybieranych podczas tworzenia ciekawych przestrzeni publicznych oraz terenów przydomowych. Szeroki wybór produktów dla celów małej architektury ogrodowej i miejskiej pozwala na solidne oraz trwałe wyposażenie tych terenów w ławki, płyty chodnikowe, donice i kwietniki, kosze na śmieci, a także ogrodzenia, schody czy słupki parkingowe.

- Beton jest materiałem, który znakomicie komponuje się zestawiony z wieloma formami małej architektury. W ofercie wielu producentów tego materiału można odnaleźć takie produkty, jak np. grill ogrodowy, popielnice czy fontanny. Te dodatki mogą pomóc w stworzeniu unikalnej aranżacji poprzez dopasowanie do siebie poszczególnych komponentów oraz dostosowaniu ich do całokształtu przestrzeni - Mówi […] z firmy Styl-Bet.  

Beton płukany

Jednym z rodzajów betonu użytkowego jest beton płukany, czyli z odsłoniętą warstwą kruszyw mineralnych na bazie żwirów i grysów marmurowych. Zastosowane w technologii betonu płukanego surowce spełniają podstawowe wymagania użytkowe: są odporne na ścieranie, antypoślizgowe, estetyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Wykorzystanie tego typu betonu w połączeniu z jego bogatą gamą kolorów to idealny sposób na wprowadzenie niepowtarzalnego klimatu wokół domu lub biura. Popularnym produktem wykonywanym w technologii betonu płukanego są schody wejściowe. Odznaczają się one dużą odpornością na ścieranie, a ponadto są antypoślizgowe i mrozoodporne, co jest niezwykle ważne podczas deszczu i zimowych warunków atmosferycznych. Aby takie schody były najbardziej funkcjonalne, należy zadbać o nie już na etapie produkcji i projektowania. Innego rozwiązania wymagać będzie niska zabudowa parterowa, którą charakteryzować musi lekkość, innego natomiast wyższe budownictwo, w którym możliwe jest większe zróżnicowanie aranżacyjne w rodzaju schodów ażurowych prostych lub półokrągłych. Beton to jeden z najtrwalszych surowców, który idealnie sprawdza się nawet w najcięższych warunkach. Ta charakterystyka funkcjonalności dzięki zastosowaniu naturalnego kruszywa łączy je również z walorami estetycznymi, które sprawiają, że schody stają się prawdziwą wizytówką każdego budynku.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bskowron

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »