Dom » Architektura

Nowocześnie i z klasą czyli elewacja z cegły i drewna

Nowocześnie i z klasą czyli elewacja z cegły i drewna
Zobacz więcej zdjęć »
Nieszablonowa i interesująca, a jednocześnie wpisująca się w środowisko naturalne – taka jest elewacja łącząca w sobie cegłę i drewno. To materiały, które bezpośrednio nawiązują do polskiej architektonicznej tradycji, a przy tym doskonale sprawdzają się w nowoczesnych budynkach.

Cegła i drewno mogą się doskonale uzupełniać przy zachowaniu kilku podstawowych zasad. Drewno jest optycznie lżejszym materiałem, a cegła cięższym, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie użycie cegły na niższych partiach budynku, a drewna – na wyższych kondygnacjach. Położona wyżej okleina drewniana optycznie odciąży budynek i sprawi, że nabierze lekkości, natomiast cegła przy styku z ziemią będzie wyglądała bardzo naturalnie.

Mimo, że materiały te są kontrastujące, znakomicie się uzupełniają. Taka elewacja będzie przyciągać wzrok, wyglądać intrygująco i nowocześnie. Aby drewniane elementy elewacji wyglądały atrakcyjnie i estetycznie przez wiele lat, należy przeprowadzać regularne renowacje i stosować preparaty zabezpieczające. Specjalne rodzaje drewna elewacyjnego są też coraz częściej fabrycznie zabezpieczane, przez co są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. O tym, czy drewno zostanie zastosowane na dużej powierzchni czy tylko na niewielkich elementach decyduje wyobraźnia twórcy projektu. Drewno może tworzyć na elewacji pojedynczy pas między oknami, akcentować charakterystyczne elementy budynku czy podkreślać poszczególne części domu.

Doskonałe połączenie tych dwóch materiałów można uzyskać stosując sprawdzone produkty MAJSTER-POL– cegłę elewacyjną MasterBrick i panel dekoracyjny Rustika, który naśladuje naturalne drewno. Oba materiały pozwalają na stworzenie ponadczasowej i harmonijnej elewacji, która doskonale komponuje się z bryłą domu.

Cegła MasterBrick to nowoczesny system do wykonywania elewacji odwzorowujący cegłę klinkierową. Efekt wygląda bardzo naturalnie i jest dostępny w aż 11 wariantach kolorystycznych dopasowanych do stylu i charakteru budynku. MasterBrick to doskonała ochrona przed czynnikami atmosferycznymi i zniszczeniem. Panel dekoracyjny Rustika jest z kolei niezwykle trwałym materiałem, który dzięki różnorodnemu ułożeniu słoi można montować w sposób niepowtarzalny na ścianach. Warto

przemyśleć ostateczny wygląd elewacji – w ciekawy sposób wykończona jest elementem, który wpływa na otoczenie wokół, czyniąc je atrakcyjniejszym wizualnie i przyjemniejszym w odbiorze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piarowieczkrwiikosci

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »