Dom » Budownictwo

Nowoczesny biznes wybiera Kraków

Nowoczesny biznes wybiera Kraków
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnich latach Kraków stał się jednym z największych ośrodków biurowych w naszym kraju. Ogromne zapotrzebowanie na powierzchnię biurową wynika z dużego zainteresowania firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych stolicą Małopolski oraz rozwiniętej infrastruktury.

Dzięki olbrzymieniu zainteresowaniu nowoczesnych firm z sektora usług biznesowych, od kilku lat w Krakowie przybywa nowych miejsc pracy. Pracodawcy zwracają uwagę na takie atuty miasta jak doskonale rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i bliskość Kraków Airport - drugiego największego lotniska w kraju. Do najważniejszych zalet stolicy Małopolski należy także autostrada A4 i planowana droga ekspresowa S7 łącząca miasto z Warszawą.

W Krakowie znajduje się 21 uczelni wyższych, w tym jedne z najlepszych Polsce ośrodki akademickie takie jak Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza. Każdego roku krakowskie uczelnie wypuszczają prawie 50 tyś. wykształconych specjalistów.

Wg raportu Tholons z 2015 r, jednego z najważniejszych tego typu opracowań na świecie, Kraków jest najlepszą lokalizacją w Europie i 9 na świecie dla sektora z branży outsourcingu.

 

Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową rośnie więc i powoduje zwiększoną aktywność deweloperów w tym zakresie. Jednym z najciekawszych obiektów biurowych powstających obecnie na mapie Krakowa jest Podium Park, realizowany przez Podium Investment. Nowoczesny kompleks biurowy powstaje na krakowskich Czyżynach przy al. Jana Pawła II. Pierwszy etap inwestycji zostanie ukończony w czerwcu 2018 roku.

Biurowiec jest zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej, Krakowskiego Parku Technologicznego, Parku Lotników Polskich, AWF-u Tauron Areny . Wokół kompleksu zapewniony jest bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej oraz bardzo dobre połączenia z innymi dzielnicami i najważniejszymi ośrodkami biznesowymi w kraju. III obwodnica Krakowa, której wjazd zlokalizowany jest zaledwie 150 m od obiektu daje nieskrępowany dostęp do każdego miejsca w Krakowie, a dzięki IV obwodnicy zlokalizowanej 5,5 km od biurowca będzie można szybko i łatwo dotrzeć do ważnych miejsc na biznesowej mapie Polski.

Podium Park to nowoczesny kompleks, w ramach którego powstaną trzy budynki biurowe. W każdym z nich zaplanowano ponadstandardowe rozwiązaniu z zakresu ekologii, technologii i infrastruktury rowerowej. Ponadto, inwestycja jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Outstanding.

W Podium Park przewidziano mnóstwo udogodnień, takich jak wypożyczalnia elektrycznych samochodów, rowerów i skuterów, 36 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych czy wyjątkową strefę Urban farming.

W 2016 roku ponad 50 tysięcy pracowników z branży nowoczesnych usług biznesowych było zatrudnionych w Krakowie, co uplasowało miasto na pierwszej pozycji w Polsce, wyprzedzając tym samym Warszawę, Wrocław i Trójmiasto.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Podium Park
http://www.podiumpark.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »