Dom » Budownictwo

Nowoczesny dach z blachodachówek panelowych- Blachy Pruszyński

Dach to jeden z najważniejszych elementów domu. Chroni przed wiatrem i deszczem, daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego każdemu inwestorowi zależy na tym, aby materiał pokryciowy był wytrzymały, ale również elegancko wykończony. Bardzo popularnym i trwałym rozwiązaniem jest blachodachówka.

Kiedyś wybierana z konieczności, a dziś często preferowana. Jakie są zalety takiego dachu?

 Dwumodułowe arkusze stalowe o identycznych wymiarach i przetłoczeniach, to doskonałe rozwiązanie na dachy domów jednorodzinnych. Nieduże panele są łatwe w montażu, lekkie – dzięki czemu prace przebiegają sprawniej oraz ekonomiczne – liczba odpadów ograniczona do minimum. Dostarczane są na plac budowy w niedużych paczkach, co ułatwia składowanie. „Panelówki” najczęściej są dostępne od ręki, co przyspiesza pracę na budowie. Nie będzie również problemu z dokupieniem dodatkowych paneli, a także z oddaniem nadwyżki. Arkuszy nie trzeba przycinać – wystarczy podłożyć moduł pod już ułożony element o odpowiednią liczbę fal.

 

 Dach w minimalistycznym stylu

Już od jakiegoś czasu na rynku budowlanym królują proste, surowe bryły i wykończenia. Producenci wyrobów budowlanych nie pozostają w tyle – nowości w ofertach to stały element każdego roku. Firma Blachy Pruszyński tej wiosny proponuje blachodachówkę panelową TIGRA. Kształt paneli jest bardzo ciekawy, gdyż z daleka przypomina „tabliczkę czekolady”. Jeśli się bliżej przyjrzymy elementom płaskim, okazuje się, że posiadają one drobne przetłoczenia. Tak zwana „nanofala” usztywnia panel, zapobiegając odkształceniom, które mogłyby powstać podczas montażu. Modułowa forma i symetryczność panelu zapewniają łatwy montaż. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami wyrazistych akcentów, warto sprawdzić pozostałe blachodachówki z oferty firmy. Pośród nich znajdziemy wzory tradycyjne jak OPTIMA, ale również takie o charakterze regionalnym - REGLE. Pokrycia dachowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – nie tylko w odcieniach szarości.

 Pamiętajmy o jakości

Wygląd to nie wszystko. Ważne, aby dach był trwały i nie sprawiał problemów przez najbliższe 20 lat. Dlatego dokonując zakupu pokrycia ze stali, warto sprawdzić w jakiej hucie zaopatruje się producent w kręgi. Renomowane firmy zapewniają bezpieczną gwarancję na materiał, która poparta jest licznymi deklaracjami i atestami. Pamiętajmy, aby sprawdzić grubość rdzenia stalowego – powinien mieć minimum 0.5 mm. Równie ważny w tym wypadku jest rodzaj powłoki ochronnej. Wybór najczęściej będzie sprowadzać się do dwóch lakierów – poliestrowego i poliuretanowego. Powłoka ochronna zapewnia odporność na korozję i chroni przed odbarwieniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Poprawia również wytrzymałość na odkształcenia. Blachodachówki są całkowicie wodoodporne, a więc nie nasiąkają wodą, przez co nie stają się cięższe podczas deszczu. Gładka powierzchnia ułatwia zsuwanie się śniegu z dachu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »