Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Nowoczesny tor kartingowy w Galerii Morena otwarty

Nowoczesny tor kartingowy w Galerii Morena otwarty
Zobacz więcej zdjęć »
Kartcenter, który w gdańskiej Galerii Morena zajął ponad 2000 mkw. powierzchni, to pierwszy tor kartingowy w Polsce, na którym zastosowano nowoczesne podłoże PGKart Design. W piątek 23 lutego br. do dyspozycji amatorów szybkich wyścigów oddane zostały również najnowsze modele elektrycznych pojazdów.

Po kilku miesiącach prac prowadzonych na parkingu Galerii Morena, do dyspozycji klientów oddany został nowoczesny, halowy tor kartingowy Kartcenter. Na powierzchni ponad 2 000 mkw. znajduje się 300-tu metrowy tor, do którego budowy wykorzystano ponad 4 000 opon i blisko 500 metrów pasa z tworzywa polietylenowego. Unikatowym na skalę Polski rozwiązaniem jest materiał wykorzystany do przygotowania nawierzchni, gwarantujący pojazdom lepszą przyczepność, niż tradycyjnie stosowana powierzchnia asfaltowa. Tak doskonałą nawierzchnią – przygotowaną przez włoską firmę PGKart Design - może się pochwalić zalewie kilka torów na świecie.

Atrakcją Kartcenter w Galerii Morena są również innowacyjne elektryczne gokarty - RSX SODIKART, zaprezentowane po raz pierwszy pod koniec stycznia na targach gokartowych we Frankfurcie. Lata prac nad nowym modelem RSX zaowocowały stworzeniem pojazdu o doskonałych parametrach jazdy oraz najwyższym stopniu bezpieczeństwa. Model dostępny w gdańskiej galerii handlowej posiada m.in. aż cztery poziomy prędkości czy przycisk BOOST (analogiczny do systemu odzyskiwania energii kinetycznej, jaki stosowany jest w pojazdach Formuły 1). Prędkości uzyskiwane przez pojazd na najdłuższych prostych odcinkach toru przekraczają 60 km/h.

Centra handlowe to dla współczesnych klientów coraz częściej miejsce nie tylko zakupów, lecz także spędzania czasu wolnego. Jestem przekonana, że profesjonalna nawierzchnia toru, a także ekologiczne pojazdy, które nie zanieczyszczą powietrza na parkingu galerii, zapewnią naszym klientom bezpieczną rozrywkę na najwyższym poziomie – mówi Ewa Karska, Dyrektor Galerii Handlowych w Carrefour Polska.

Oferta Kartcenter w Galerii Morena skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do grup zorganizowanych. Dzięki przestrzennej sali recepcyjnej oraz sali konferencyjnej istnieje możliwość zorganizowania eventów firmowych oraz różnych wydarzeń okolicznościowych na terenie obiektu.

Halowy tor kartingowy Kartcenter jest dostępny na poziomie -2 parkingu Galerii Morena przy ulicy Schuberta 102a w Gdańsku. Swoich sił na torze można spróbować każdego dnia tygodnia w godzinach od 10:00 do 22:00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Carrefour Polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »