Rozrywka i wypoczynek » Sport

Nowoczesny trening

Nowoczesny trening
Zobacz więcej zdjęć »
Zrzucanie zbędnych kilogramów z pewnością nie jest niczym łatwym. Bez wątpienia wielu pozostaje na dobrym postanowieniu, podczas gdy realnych efektów brak. Dlaczego tak jest?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zasadniczo przede wszystkim chodzi tutaj o regularność działań, o systematykę, ale również o znalezienie skutecznego sposobu na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Sposobów oczywiście może być wiele, ale też nie każdy z tych sposobów okazuje się być skutecznym. Łykamy różne tabletki, zażywamy suplementy diety, ale de facto najskuteczniejszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest odpowiedni trening. W wielu kręgach uważa się, że to trening aerobowy jest tym najbardziej skutecznym, ale od końca lat dziewięćdziesiątych mamy do czynienia z czymś jeszcze bardziej skutecznym. Mowa mianowicie o treningu interwałowym.
Specyficzny, lecz skuteczny
To specyficzny trening, który jednak jest znacznie skuteczniejszy od treningu aerobowego i tenże fakt jest potwierdzony stosownymi wynikami badań. Badania te udowodniły lepsze i bardziej widoczne efekty treningowe u osób trenujących HIIT w ciągu 15 tygodni niż u osób trenujących typowy trening aerobowy w ciągu 20 tygodni. Sedno sukcesu treningu interwałowego tkwi w takim zjawisku jak podwyższona konsumpcja tlenu po wysiłku, kiedy to ludzki organizm chce wrócić do stanu równowagi. Jednocześnie też w ludzkim organizmie wydzielana jest podwyższona ilość takich substancji jak noradrenalina oraz adrenalina. Te właśnie substancje są odpowiedzialne za przyspieszone procesy spalania tkanki tłuszczowej i tym samym osiąganie oczekiwanych rezultatów. Trening interwałowy nie wymaga nadmiaru wolnego czasu, gdyż de facto wystarczy, jeśli poddamy się temu treningowi przez dwadzieścia minut każdego dnia. Z pewnością też szybko widoczne efekty takiego treningu pozwolą nam na jego kontynuację. Wszakże odczuwalne skutki są najlepszym sposobem, aby zmotywować daną osobę do jeszcze bardziej wytężonego wysiłku, a tym samym do kontynuacji danego treningu, w tym przypadku treningu interwałowego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »