Motoryzacja » Samochody

Nowość od YOKOHAMA – ekologiczna technologia BluEarth w zimowej odsłonie

Nowość od YOKOHAMA – ekologiczna technologia BluEarth w zimowej odsłonie
Zobacz więcej zdjęć »
W nadchodzącym sezonie zimowym japońska marka YOKOHAMA, proponuje nową oponę premium BluEarth Winter V905, przeznaczoną do średnich i dużych aut osobowych, w tym SUV-ów.

BluEarth Winter V905 jest udoskonaloną wersją modelu W.drive V 905. Nowość jest pierwszą oponą zimową YOKOHAMA, w której japońscy inżynierowie zastosowali ekologiczną technologię BluEarth, stworzoną z uwzględnieniem potrzeb środowiskowo-społecznych.

Opona BluEarth Winter V905 zapewnia bezpieczną jazdę dzięki doskonałej przyczepności oraz bardzo dobrej trakcji na śniegu i oblodzonej drodze. W mieszance gumy wykorzystano składniki BluEarth, jak olejek pomarańczowy i mikrokrzemionkę, zwiększające jej elastyczność i powierzchnię styku z nawierzchnią. Opona zapewnia bezpieczeństwo dzięki skróconej drodze hamowania. Dodatkowo, ulepszona mieszanka gumy pod bieżnikiem zwiększa sztywność opony i ogranicza straty energii, uzyskując mniejsze zużycie paliwa w trakcie zimowych podróży. Dla większości rozmiarów nowego modelu parametr oporów toczenia został podniesiony do poziomu C na etykiecie EU, co oznacza wyższą efektywność paliwową.

YOKOHAMA BluEarth Winter V905 gwarantuje stabilne prowadzenie podczas jazdy po ośnieżonej drodze, dzięki ulepszonej konstrukcji i zmaksymalizowanemu efektowi krawędziowania. Agresywna rzeźba bieżnika "wgryza się" w nawierzchnię. Duża liczba głębokich i szerokich rowków skośnych i rozmieszczone pod różnym kątem rowki poprzeczne – zapewniają bardzo dobrą trakcję na śniegu podczas manewrów, takich jak skręcanie czy wychodzenie z poślizgu. Efektem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych jest także doskonały drenaż. Gęsta sieć lameli nacięć klocków bieżnika, skutecznie odprowadza wodę i pośniegowe błoto spod kół.

Opona oferowana jest w rozmiarach: od 15 do 22 cali i profilach: od 80 do 30. Cena od 185,00 zł dla rozmiaru 195/65R15, od: 272,00 zł dla rozmiaru 205/55R16.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »