Gospodarka » Maszyny

Nowości Rittal na targach CeBIT 2012

Nowości Rittal na targach CeBIT 2012
Zobacz więcej zdjęć »
W trakcie targów CeBIT 2012 miała miejsce premiera elastycznej platformy IT firmy Rittal do budowy bezpiecznych Data Center o dowolnej wielkości. Firma zaprezentowała również najnowszą szafę IT "TS IT".

W zależności od sytuacji ekonomicznej, wymagań co do dyspozycyjności oraz bezpieczeństwa firma Rittal oferuje centra komputerowe o różnych gabarytach. Począwszy od "Data Center w jednej szafie" dla małych przedsiębiorstw, przez kontenery Data Center Container, do zastosowania mobilnego, aż do oddzielnych serwerowni oraz infrastruktury dla dużych Data Center.

Redukcja kosztów, wyższa efektywność energetyczna i optymalizacja Data Center są priorytetowe dla użytkowników centrów obliczeniowych i osób odpowiedzialnych za IT. W odpowiedzi na te potrzeby Rittal stworzył dedykowaną platformę systemową dla przedsiębiorstw o różnej wielkości, spełniającą wszystkie wymagania w zakresie dyspozycyjności, a także bezpieczeństwa.


Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

We wszystkich oferowanych przez firmę Rittal rozwiązaniach na pierwszym miejscu znajduje się bezpieczeństwo. Christoph Caselitz, Chief of Customer Operations w firmie Rittal, wyjaśnia:

Hasło targów CeBIT - Managing Trust - oznacza dla nas rozległe bezpieczeństwo infrastruktury gwarantowane dzięki Data Center. Uwaga firmy jest skupiona z jednej strony na ochronie komponentów, na przykład poprzez szafy serwerowe, sejfy lub zabezpieczone pomieszczenia. Z drugiej strony inteligentna ochrona przy pomocy czujników oraz oprogramowania monitorującego dba o stałą dostępność. Dzięki pakietowi systemowych rozwiązań IT pokrywamy istotne aspekty bezpieczeństwa w tradycyjnych oraz działających w chmurze centrach danych.

Oprócz zagadnień bezpieczeństwa, zasadnicze znaczenie ma kwestia efektywności energetycznej oraz trwałości. Decyzje inwestycyjne dla nowych projektów, jak również rozwiązań modernizacyjnych, zależą od przewidywanych kosztów eksploatacji, a także efektywności rozwiązania. Dotyczy to wszystkich aspektów infrastruktury technicznej, w szczególności jednak rozwiązań chłodzenia, które są prezentowane przez Rittal jako skalowalne, wysokowydajne systemy dopasowane do zastosowań. Dzięki temu w projektach klientów może być osiągany współczynnik PUE (power usage effectiveness) na poziomie 1,2.

Uniwersalne rozwiązania

Dla mniejszych przedsiębiorstw i różnych lokalizacji Rittal prezentuje rozwiązania infrastruktury i serwera w jednej szafie. To niewymagające dużej ilości miejsca, kompaktowe rozwiązanie może być także realizowane w sejfie chroniącym komponenty IT przed zagrożeniami fizycznymi.
Dla przedsiębiorstw o średniej wielkości dostępne są zarówno większe szeregi szaf, jak również elastyczne rozwiązania kontenerowe z różnymi opcjami klimatyzacji, w zależności od komponentów IT. Rittal oferuje również rozwiązania dla dużych Data Center: oddzielne pomieszczenia dla serwerów i infrastruktury technicznej z zabezpieczeniem prądu, klimatyzacją oraz techniką przeciwpożarową.

Jedną z prezentowanych przez Rittal - w trakcie Targów CEBIT 2012 - innowacji była nowa szafa IT "TS IT" z wyposażeniem. Nowością jest Power Distribution Unit (PDU) z technologią Snap-In i z koncepcją zarządzania bezpieczeństwem Rittal Computer Multi Control (CMC). Firma przedstawiła również nową generację sejfów modułowych na bazie platformy szaf TS 8. Obok znanego kontenera Data Center Container Rittal prezentował rozwiązanie w wymiarach ISO.

Zgodnie z zasadą "pay as you grow"

Rozwiązania Rittal dla infrastruktury IT funkcjonują zgodnie z zasadą "pay as you grow". Oznacza to, że mogą być rozszerzane elastycznie i zgodnie z aktualnymi potrzebami Klienta. Tym samym wpasowują się optymalnie w rozwój przedsiębiorstwa oraz jego działanie. Dzięki standaryzacji i dopasowanym do siebie komponentom systemowym można zredukować koszty infrastruktury IT. Efektywne składniki i rozwiązania, jak na przykład urządzenia UPS lub zasilacze i klimatyzatory, dbają o wysoką sprawność, przy optymalnej wydajności.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piotr Rozbiecki

Komentarze (1)

  • avatar
    Caffrey 2012-03-21 19:08:53

    Bezpieczeństwo zawsze na 1m miejscu :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »