Technologie » Komputery

Nowości z zakresu bezpieczeństwa w zarządzaniu siecią firmową

Podczas zbliżających się targów it-sa, firma baramundi software AG zaprezentuje nowe rozwiązanie do ochrony sieci firmowej, które działać będzie w ramach ich flagowego oprogramowania – baramundi Management Suite.

Dzięki wprowadzonym zmianom, administratorzy IT będą mogli łatwo i bezpiecznie zarządzać nie tylko stacjami klienckimi i serwerami, ale także urządzeniami mobilnymi, korzystając z jednego programu. Umożliwi to narzędzie Compliance Dashboard, które zajmie osobne miejsce w ofercie niemieckiego producenta. Na targach firma promować będzie również funkcję automatycznego usuwania luk bezpieczeństwa w programach i systemach operacyjnych firmy Microsoft.
Kompleksowe narzędzie do zarządzania
W czasie targów it-sa, które odbędą się w dniach 8-10 października w Norymberdze, będzie można zapoznać się z funkcjami, które oferuje pakiet baramundi Management Suite. Zgodnie z założeniami niemieckiego producenta, ich zakres znacznie wykracza poza zdalną dystrybucję oprogramowania w organizacji. Administratorzy IT będą mogli dzięki niemu w tym samym czasie z łatwością zadbać o bezpieczeństwo danych na komputerze czy smartfonie każdego pracownika. baramundi software AG umożliwia bowiem użytkownikom wprowadzenie jednolitych standardów bezpieczeństwa na wszystkich urządzeniach sieci firmowej.
Niezawodna ochrona urządzeń mobilnych
Jednym z najważniejszych zadań administratorów sieci jest zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniom końcowym, zwłaszcza smartfonom i tabletom. Dlatego też ważnym elementem baramundi Management Suite jest nowe rozwiązanie dla urządzeń mobilnych o nazwie Compliance Dashboard. Narzędzie to wykrywa wszystkie przypadki naruszenia obowiązujących w przedsiębiorstwie standardów bezpieczeństwa - alarmuje, gdy stwierdzone zostaną niepożądane aplikacje lub modyfikacje systemu operacyjnego (np. jailbreak lub root). Dzięki temu, administrator może w zdalny i w pełni zautomatyzowany sposób zainicjować odpowiednie działania naprawcze, włącznie z całkowitym usunięciem wszystkich danych z urządzenia. Po pobraniu programu, także użytkownik ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia kontroli urządzenia i usunięcia aplikacji naruszających korporacyjne reguły zgodności.
Istotną zaletą pakietu baramundi Management Suite jest to, że zarządzanie urządzeniami mobilnymi, włącznie z monitorowaniem zagrożeń, przebiega za pomocą wygodnego, przejrzystego w obsłudze interfejsu użytkownika. - „Przewidujemy, że w przyszłości różnice między poszczególnymi typami urządzeń będą coraz bardziej się zacierać. Nasze zintegrowane rozwiązanie Mobile Device Management już teraz dobrze przygotowuje użytkowników na kolejne wyzwania, ponieważ jego możliwości nie ograniczają się jedynie do stosowania w ramach jednej platformy" - zapewnia Uwe Beikirch, Prezes zarządu baramundi software AG.
Usuwanie luk bezpieczeństwa poprzez automatyczne instalowanie aktualizacji i łatek
Luki bezpieczeństwa stanowią poważnie zagrożenie dla stacji klienckich, jeśli nie wszystkie niezbędne łatki zabezpieczające zostaną poprawnie zainstalowane w każdym programie. Coraz krótsze okresy aktualizacji wymagane przez producentów oprogramowania przysparzają administratorom IT wiele pracy. Przy dużej liczbie aplikacji, ręczna weryfikacja ich aktualności nie zawsze jest możliwa. Dlatego rozwiązanie baramundi Managed Software przygotowuje przetestowane i gotowe do wdrożenia pakiety łatek dla setek produktów. Moduł baramundi Patch Management weryfikuje, czy w systemach operacyjnych Microsoftu nie występują żadne luki bezpieczeństwa, dzięki czemu dane i pliki są w pełni zabezpieczone.
Endpoint Security - bezpieczeństwo danych i programów
Przenośne nośniki danych, takie jak pendrive`y czy płyty dvd, z których korzystają pracownicy, stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa firmowych danych. Rozwiązanie baramundi Device Control reguluje dostęp do nośników danych, urządzeń i portów w całym przedsiębiorstwie oraz kontroluje bezpieczny i poprawny przepływ danych. baramundi Application Control umożliwia uruchomienie i dopuszcza do eksploatacji w lokalnej sieci tylko sprawdzone programy - białe listy niezawodnie chronią wszystkie komputery w sieci przed nieuprawnionymi aplikacjami i nowymi zagrożeniami.
Targi it-sa
It-sa Expo to największe w Niemczech targi branżowe, poświęcone najnowszym trendom z zakresu bezpieczeństwa IT, odbywające się co roku jesienią w Norymberdze. W ubiegłym roku targi odwiedziło 334 wystawców i ponad 6 tysięcy gości. Impreza ta pozwala osobom dbającym o bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej być na bieżąco ze wszelkimi nowościami z takich obszarów jak zarządzanie dostępem czy BYOD.
Firma baramundi software zaprasza wszystkich, którzy będą mieli okazje uczestniczyć w targach it-sa, do zapoznania się z najnowszymi funkcjami ich oprogramowania baramundi Management Suite. Stoisko firmy ma numer 557 i znajduje się w hali 12.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Katarzyna Możdżonek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »