Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nowy budynek Centrum Dializ Fresenius w Kraśniku

Nowy budynek Centrum Dializ Fresenius w Kraśniku
Zobacz więcej zdjęć »
Pacjenci z Kraśnika i okolic, cierpiący na niewydolność nerek, mogą już leczyć się w nowej - większej i nowocześniej wyposażonej stacji dializ. Ośrodek leczenia nerkozastępczego właśnie przeprowadził się do nowego budynku na terenie SPZOZ w Kraśniku, przy ulicy Chopina 13.
W nowym, większym ośrodku może się leczyć o 20% więcej pacjentów niż w starej stacji. Wszystkie świadczenia będą bezpłatne, realizowane w ramach kontraktu z NFZ. Stację prowadzi Fresenius Nephrocare Polska, lider dializoterapii w Polsce.

 

"Dla pacjentów to wyjątkowo komfortowa sytuacja- doświadczony i zorientowany w ich sytuacji zdrowotnej personel w nowym, doskonale wyposażonym budynku. Cieszymy się, że chorzy zyskają nową jakość leczenia bez konieczności zmiany dotychczas opiekujących się nimi pielęgniarek i lekarzy" – mówi dr Tomasz Prystacki, Prezes Zarządu Fresenius Nephrocare Polska. Na powierzchni 786,99 m², znajduje się 20 stanowisk dializacyjnych, plus 1 stanowisko dla chorych wymagających izolacji, co pozwoli na objęcie specjalistyczną opieką do 120 pacjentów. W poprzednim ośrodku przy al. Niepodległości było 16 sztucznych nerek i 80 chorych pod stałą opieką.

 

Budynek nowej stacji jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajdują się przede wszystkim pomieszczenia administracyjne, a na I piętrze – sale dializ. Nowy obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – są tu poręcze dla niepełnosprawnych pacjentów, a wejście do budynku pozwala na swobodny wjazd wózków inwalidzkich. Ośrodek wyposażony jest w windę, która bez problemu pozwala na dotarcie na zabiegi pacjentom, którzy ze względu na stan zdrowia nie powinni korzystać ze schodów. Pacjenci i personel mogą być też zadowoleni z nowoczesnego i miłego dla oka wystroju: przestronnych pomieszczeń (sal dializacyjnych, szatni, pokoi dla personelu), nowych mebli, infrastruktury sanitarnej czy telewizorów. Ten wysoki standard wyposażenia można spotkać we wszystkich obiektach Centrum Dializ Fresenius w Polsce. Całość inwestycji wyniosła około 5,5 mln zł.

 

Centrum Dializ Fresenius w Kraśniku powstało w 2005 roku. Początkowo zlokalizowane było w budynku SPZOZ, a następnie przeniesione do nowego, wolnostojącego budynku przy al. Niepodległości. Jednak potrzeby w zakresie leczenia nerkozastępczego w powiecie wymagały, aby ośrodek rozbudować i tym samy objąć leczeniem więcej osób. Dlatego też w ubiegłym roku rozpoczęły się prace budowalne i gdy tylko nowy obiekt uzyskał odpowiednie pozwolenia i odbiory, cała stacja dializ mogła się do niego przenieść.

 

W Kraśniku opiekę nad pacjentami prowadzi obecnie 25-osobowy zespół pracowników stacji dializ, pod kierownictwem pana dr. hab. med. Andrzeja Swatowskiego i pielęgniarki oddziałowej, pani Barbary Jachury. Wszyscy członkowie personelu mają wieloletnie doświadczenie w pracy w ośrodku dializ i leczeniu nerkozastępczym. Dializoterapia
w Kraśniku ma ponad 40 letnią tradycję, zapoczątkowaną przez dr. Stanisława Gotnera
w ramach SP ZOZ w Kraśniku. Od prawie 14 lat jest ona z sukcesem kontynuowana przez Fresenius Nephrocare Polska.

 

"Nowy budynek stacji dializ to duże udogodnienie dla pacjentów. Mamy tutaj nowy sprzęt medyczny, m.in. aparaty do dializ czy system uzdatniania wody firmy Fresenius Medical Care, które na pewno pozytywnie wpłyną na jakość i skuteczność zabiegów." – mówi dr hab. med. Andrzej Swatowski.

 

W nowej placówce zabiegi dializoterapii będą prowadzone od poniedziałku do soboty.
Z usług nieodpłatnie mogą korzystać osoby objęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

 

 

Centrum Dializ Fresenius

Ośrodek Dializ nr 6 w Kraśniku

ul. Chopina 13

23-200 Kraśnik

Tel. 81 884 01 60

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Andrzejewska FMC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »