Technologie » Telekomunikacja

Nowy bullet z górnej półki. Kamera idealna dla służb mundurowych?

Odkąd monitoring stał się niemal niezbędnym narzędziem dozoru i źródłem danych w ramach prac dochodzeniowo-śledczych, firmy prześcigają się w tworzeniu systemów obserwacji skrojonych na miarę na użytek służb. Rynek w Europie i w Polsce stał się w tym względzie polem konkurencji z producentami z Chin

Lepiej jednak, aby w tak krytycznej dla bezpieczeństwa publicznego sferze wygrywała jakość i gwarancja skutecznego serwisu, a nie cena. Tym właśnie przekonuje do siebie nowa kamera bulletowa Axis. Spośród wielu nowych, wchodzących właśnie na rynek produktów z zakresu dozoru wizyjnego, przeznaczonych do monitoringu miast, dróg, infrastruktury krytycznej, czy granic, a zarazem spełniających kryteria funkcjonalności w pracach służb mundurowych, na uwagę zasługują kamery sieciowe AXIS Q1785-LE oraz AXIS Q1786-LE.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

To kamery sieciowe najnowszej generacji z 32-krotnym zoomem i funkcją OptimizedIR, dzięki której całe pole widzenia pozostaje zawsze oświetlone równomiernie, także w trudnych warunkach. Stosowane wewnętrznie
i zewnętrznie, pozwalają na uzyskanie dużego i precyzyjnego powiększenia obrazu celem identyfikacji zdarzeń oraz scen statycznych i dynamicznych. Pomagają zatem w detekcji twarzy, identyfikacji tablic rejestracyjnych
i innych szczegółowych oznaczeń, a w konsekwencji ułatwiają prawidłową analizę zdarzeń oraz rozpoznanie ich uczestników pod kątem ewentualnej reakcji, w tym w działaniach z zakresu kryminalistyki i prac dochodzeniowo-śledczych.

 

Zaletą tej serii jest możliwość instalacji urządzeń w znacznej odległości od obszaru docelowego bez straty jakości obrazowania. Na przykład, monitorując rondo lub drogę, gdzie bezpośredni montaż nie jest możliwy, kamera może być umieszczona w odległości większej niż 260 metrów i nadal wyraźnie pokazywać szczegóły niewidoczne gołym okiem, takie jak wspomniane tablice rejestracyjne, czy twarz użytkownika samochodu. Drugą istotną cechą kamer AXIS Q1785-LE i AXIS Q1786-LE jest ich wytrzymałość - wyposażone są w aluminiową obudowę odporną na uderzenia i mogą wytrzymać szeroki zakres temperatur.

 

Nowe bullety Axis są więc przystosowane do nadzoru ruchu w miastach i w obszarach niezabudowanych, na skrzyżowaniach lub autostradach, ale doskonale sprawdzają się też w ogólnym, wielowarstwowym monitoringu miejskim, bądź na rozległych odcinkach przygranicznych, czy w pasie ochrony obiektów infrastruktury krytycznej. AXIS Q1785-LE i AXIS Q1786-LE wykorzystują bowiem technologię Corridor Format, który umożliwia efektywne monitorowanie z większą rozdzielczością scen pionowych, np. długich ulic, ciągów komunikacyjnych, ogrodzeń
i obrzeży obiektów. Format ten zapewnia wychwycenie więcej detali danej sceny niż w przypadku obrazowania panoramicznego.

 

Warto dodać, że nowe kamery z serii Q17 są jeszcze bardziej elastyczne w montażu – mają lekką konstrukcję,
a do instalacji wymagany jest tylko jeden kabel; obsługują standardowe funkcje zasilania przez sieć Ethernet
i prądem zmiennym/stałym 24 V. Wspornik kamery pozwala na montaż na ścianie lub suficie budynku
w miejscach umożliwiających monitorowanie wejść i obrzeży obiektu. Stosując kompatybilne akcesoria, powyższe kamery można zamontować na rozmaitych słupach w celu precyzyjnego monitorowania bardziej odległych przestrzeni.

 

Dane techniczne AXIS Q1785/86-LE :

        Wysoka jakość przechwytywania z rozdzielczością 4 MP / Quad HD 1440p przy szybkości 50/60 fps (AXIS Q1786-LE) i rozdzielczością 2 MP / HDTV 1080p przy szybkości 50/60 fps (AXIS Q1785-LE)

        Optymalizacja zasięgu do 80 metrów (262 stóp)

        Klasa ochrony: IP66, IP67 i NEMA 4X, a także obudowa zgodna z IK10

        Elektroniczna stabilizacja obrazu, wykrywanie wstrząsów, profile scen i odmgławianie

        Fabrycznie zainstalowany system AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard i AXIS Loitering Guard

        Zakres temperatur od -40 ° C do +60 ° C (-40 ° F do +140 ° F)

        Forensic WDR, Lightfinder i Zipstream

 

 

Dodatkowe informacje o firmie Axis Communications:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist Eastern Europe, Axis Communications

Telefon: + 42 0 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com

Irmina Dzyr-Rainka, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations

Telefon:+ 48 22 728 313 510, E-mail: i.dzyr-rainka@primum.pl

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 2600 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Firma została założona w 1986 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primum_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »