Firma » Biznes

Nowy Prezes Podravka Polska

Nowy Prezes Podravka Polska
Zobacz więcej zdjęć »
Od 1 lutego 2009 roku Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym firmy Podravka Polska jest Dalibor Šijak. Został on mianowany na to stanowisko z uwagi na sukcesy jakie odniósł zarządzając oddziałem firmy Podravka na Węgrzech.

Jego zadaniem jest teraz maksymalizacja biznesu w Polsce, będącej największym i najważniejszym rynkiem Podravki wśród 17 państw, w których koncern jest obecny.

Dalibor Šijak: „Moim celem jest podwojenie obecnych wyników Podravka Polska w przeciągu 4 lat. Plan ten zrealizujemy dzięki ekspansji w kierunku nowych kategorii produktowych, a także dzięki dalszemu rozwojowi dotychczasowej działalności firmy na rynku polskim”. Nowy Prezes jest orędownikiem szybkiego wprowadzania niezbędnych zmian, gdyż jak uważa „zmiana jest procesem standardowym. W obecnych czasach liderzy rynkowi muszą dokonywać szybkich zmian, zgodnych z trendami światowymi. Tylko takie podejście zapewni im zdobycie przewagi konkurencyjnej oraz ciągłe wzmacnianie wypracowanej przez lata pozycji rynkowej”. Najważniejsze decyzje mające wspomóc realizację celu wyznaczonego przez Prezesa zostały już podjęte, a ich pierwsze rezultaty będę widoczne niebawem, gdyż za około 6 miesięcy. 

Prezes Zarządu Podravka Polska – Dalibor Šijak – jest związany z koncernem Podravka d.d. już od 10 lat. Do Polski przyjechał prosto z Węgier, gdzie zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych przewodząc działom marketingu różnych oddziałów firmy (m.in. węgierskiego). Specjalizował się także w strategii i rozwoju biznesu międzynarodowego Podravki. Do najważniejszych sukcesów jakie odniósł w dotychczasowej karierze zawodowej zalicza stworzenie doskonałego zespołu menadżerów w oddziale firmy na Węgrzech. To właśnie ten zespół ludzi stał się jednym z filarów sukcesu, jaki węgierska Podravka odniosła na rynku wewnętrznym, a także w ramach całego koncernu. Sukces ten nie byłby możliwy dzięki bardzo cenionej przez Dalibora Šijaka otwartości zespołu na nowe koncepcje i twórczemu podejściu do rozwiązywania problemów, zmieniającemu stwierdzenie „to nie jest możliwe” na „możemy to zrobić w ten sposób…”.

Dalibor Šijak posiada wykształcenie wyższe marketingowe uzupełnione studiami podyplomowymi z tego zakresu oraz programami menadżerskimi prowadzonymi przez Akademię Zarządzania Podravki wspólnie z Wyższą Szkołą Ekonomii i Biznesu w Zagrzebiu. Ukończył także szereg szkoleń, między innymi z zakresu negocjacji, przywództwa, motywowania, komunikacji czy też podejmowania decyzji.

Prywatne życie Dalibora Šijaka koncentruje się wokół rodziny. Z uwagi na pracę i związane z nią częste podróże służbowe swój czas wolny stara się w całości poświęcać żonie oraz wychowaniu dwójki dzieci: 4 – letniej córki i rocznego synka. Aby zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną nie zapomina także o spędzeniu kilku chwil na uprawnianiu ulubionych sportów – jazdy na rowerze i rolkach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »