Motoryzacja » Samochody

Nowy samochód koncepcyjny Volvo Cars – 360c

Nowy samochód koncepcyjny Volvo Cars – 360c
Zobacz więcej zdjęć »
Gdzie byście zamieszkali, gdybyście mogli co dzień podróżować w autonomicznie jeżdżącym, w pełni funkcjonalnym, skomunikowanym internetowo, wygodnym, mobilnym biurze?

Gdyby usługa taka była dostarczana na bazie subskrypcji na życzenie? Albo gdyby ta usługa była zapewniana przez jednego pracodawcę, a przez innego nie – dla którego byście pracowali? To tylko kilka z milionów kwestii i scenariuszy, jakie pociąga za sobą nowy samochód koncepcyjny Volvo Cars, 360c, pokazany  jako część wizji firmy dotyczącej przyszłości podróżowania autonomicznego, elektrycznego, powiązanego internetowo i bezpiecznego – i które mogłoby pozwolić Volvo Cars na wejście na nowe, rosnące rynki.

Koncepcja ta odzwierciedla potencjał zmiany w fundamentalnej strukturze życia ludzi przez transformację bezproduktywnego lub nudnego czasu związanego z podróżowaniem w użyteczne i przyjemne minuty lub godziny na drodze.

– 360c bada to, co staje się możliwe, gdy usuwamy człowieka-kierowcę, wykorzystując nową wolność projektowania i odzyskiwania czasu – to wgląd w to, jak technologia jazdy autonomicznej zmieni świat, jakim go znamy. Możliwości zawracają w głowie! – mówi Mårten Levenstam, senior vice president of corporate strategy w Volvo Cars.

W pełni autonomiczne i elektryczne podróżowanie oznacza cały szereg zysków w sensie bezpieczeństwa i ekologii, mniej zanieczyszczeń, mniej korków na drogach – i związane z tym zalety zdrowotne i społeczne dla zamieszkujących centra miast. Otwiera również możliwości powiększenia swobód urbanistycznych i budowlanych, zmniejszenia presji cenowych w budownictwie i bardziej przystępnych cenowo mieszkań.

– Mniejsze uzależnienie od odległości od miast to tylko jeden z przykładów wpływu, jaki na życie ludzi ma odsunięcie obciążeń związanych z bezproduktywnym czasem transportu – mówi Mårten Levenstam. – Ruchome biuro 360c sprawia, że ludzie mogą mieszkać w większej odległości od zatłoczonych miast i wykorzystywać swój czas zarówno przyjemniej, jak i efektywniej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »