Dom » Wnętrza

Nowy wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool

Nowy wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool
Zobacz więcej zdjęć »
Nowy wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ usuwa 99,95% najdrobniejszych, potencjalnie szkodliwych cząstek z domowego powietrza, o wielkości nawet do 0,1 mikrona.

Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w wychwytywaniu zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a także pyłków, alergenów
i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne  oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra.
W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy.

 

Wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ wyposażono w filtr 360° z mikrowłókien borokrzemianowcyh HEPA.  Technologia wychwytuje 99,95% cząstek o wielkości do 0,1 mikrona zatrzymywanych w filtrze, rozprowadzając czystsze powietrze w pomieszczeniu.

 

James Dyson powiedział:“W powietrzu znajduje się znacznie więcej zanieczyszczeń niż jest w stanie uchwycić ludzkie oko. Inżynierowie Dyson skupili się na wychwytywaniu najdrobniejszych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. Nasz unikalny szklany filtr HEPA 360 ° składa się z 1,1 m2 mikrowłókna borokrzemianowego, plisowanego 254 razy, co oznacza, że możemy wychwycić 99,95% cząsteczek, tak małych jak 0,1 mikrona.

 

Opatentowana technologia Dyson

Dzięki zastosowaniu wydajnej technologii Air Multiplier ™ i ruchom oscylacyjnym oczyszczacz Dyson wypełnia pomieszczenie długim strumieniem oczyszczonego powietrza.

 

W najnowszym oczyszczaczu Dyson Cool™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. W ten sposób do pomieszczeń wypuszczany jest strumień oczyszczonego powietrza o dalekim zasięgu.

 

Dodatkowe informacje

 

2,5 mikrona

2,5 mikrona to małe cząsteczki zawieszone w atmosferze. Są to cząstki stałe o wielkości 2,5 mikrona lub mniejszej. Dla porównania:

·         Roztocza kurzu = około 100-300 mikronów

·         Piasek na plaży = ponad 100 mikronów

·         Sieć pająka = 2-3 mikrony

·         0,1 mikrona = około 100 razy mniejsza niż ludki włosRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KDreher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »