Technologie » Komputery

Nowy wiceprezes w Commvault

Marco Fanizzi został mianowany na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w regionie EMEA w Commvault

Firma Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował o mianowaniu Marco Fanizziego na stanowisko wiceprezesa w regionie EMEA. Nominacja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Fanizzi będzie realizować zadania związane z ekspansją przedsiębiorstwa na ponad 70 rynkach obejmujących Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Fanizzi ma ponad 30 lat doświadczenia w branży zarządzania danymi w przedsiębiorstwie. Pracował w różnych regionach geograficznych i sektorach. Zajmował wiele stanowisk kierowniczych wysokiego szczebla w firmie Dell Technologies, gdzie ostatnio był wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym na Włochy. Pełnił też funkcje kierownicze w dziale sprzedaży firmy Veritas/Symantic, gdzie zwiększał sprzedaż poprzez zaangażowanie partnerów handlowych i klientów.

„Jestem przekonany, że Marco wykorzysta swoje ogromne doświadczenie, zwłaszcza w sektorze finansowym i sektorze przedsiębiorstw w całej Europie, aby jeszcze bardziej przyspieszyć ekspansję firmy Commvault w regionie EMEA. Naszym celem jest upraszczanie procesów, wprowadzanie innowacji i efektywne zarządzanie realizacją zadań. Z tak znakomitym globalnym zespołem dyrektorów na pewno nam się to uda. Marco już realizuje ten cel, koncentrując się na potrzebach naszych partnerów i klientów. Wiem, że będzie to kontynuować” ― powiedział Riccardo Di Blasio, dyrektor ds. przychodów w firmie Commvault. 


Powołanie zbiega się z powołaniem Callum Eade na wiceprezesa APJ. Eade dołącza do firmy z dużym doświadczeniem w zakresie sprzedaży i rozwoju biznesu. Będzie odpowiedzialny za napędzanie wzrostu na różnych rynkach Commvault w regionie APJ.

Nominacja ma związek z powiększeniem zespołu Commvault odpowiedzialnego za wprowadzanie na rynek nowych produktów oraz intensyfikacją działań na rzecz realizacji strategicznej wizji zorientowanej na innowacje i globalny wzrost. Pod kierownictwem Riccardo Di Blasio, powołano byłego dyrektora EMC Davida Boyle, na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży na region obu Ameryk. Firma powołała też byłego kierownika wyższego szczebla w firmie MWare Mercera Rowe  jako osobę odpowiedzialną za ogólnoświatową strategię kanałów sprzedaży. 

Jednocześnie Commvault stworzył podstawy swojej wizji przyszłości opartej na chmurze. Przejął firmę Hedvig wyspecjalizowaną w pamięciach masowych definiowanych programowo i utworzył dział Metallic, który oferuje rozwiązania typu SaaS do zarządzania danymi i ich ochrony.

„Commvault jest liderem rynku uznanym przez niezależnych analityków nie tylko w obszarze technologii. Kierownictwo firmy tworzy nowy rynek rozwiązań, które umożliwiają bezproblemową integrację pamięci masowych i procesów zarządzania danymi. To odważna, pionierska inicjatywa ważna dla każdego producenta dla rynku. Musimy postarać się, aby wszyscy użytkownicy naszych rozwiązań w regionie EMEA o niej wiedzieli. Dlatego najważniejsze jest dla mnie spędzanie czasu z naszymi pracownikami, klientami i partnerami. Chcę wiedzieć, czego potrzebują i oczekują, tak byśmy mogli zaoferować im najlepsze procedury nowej generacji dotyczące zapewniania korzyści na podstawie danych” ― powiedział Marco Fanizzi.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kwitowski@sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 8 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »