Dom » Budownictwo

NSG Group inwestuje w linię do laminowania szkła

NSG Group inwestuje w linię do laminowania szkła
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group, producent szkła dla budownictwa i motoryzacji, uruchomi nową linię do laminowania szkła, która będzie działać w ramach zakładów przetwórstwa szkła Pilkington IGP.

Rocznie na linii będzie produkowane 100 tysięcy m² szkła laminowanego, przeznaczonego do stosowania na szklanych fasadach, dachach, w balustradach oraz do przeszkleń wewnętrznych.
W lutym 2013 r. NSG Group, właściciel spółek Pilkington w Polsce, zakupił linię produkcyjną do laminowania szkła, która zostanie uruchomiona w jednym z zakładów Pilkington IGP. W związku z uruchomieniem linii planowane jest zatrudnienie dodatkowych pracowników.
„Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami wysokoprzetworzonymi, takimi jak szkło bezpieczne, dźwiękochłonne, czy przeciwsłoneczne" - powiedział Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Spółek Pilkington IGP i Pilkington Polska. „Aby sprostać oczekiwaniom rynku i podnieść naszą efektywność zdecydowaliśmy o zwiększeniu mocy produkcyjnych Pilkington IGP o możliwości laminowania szkła. Na zakupionej linii będziemy produkować 100 tysięcy m² szkła laminowanego, które do tej pory nie było wytwarzane w zakładach Pilkington IGP".
Szkło laminowane powstaje w procesie łączenia dwóch lub więcej tafli szkła i jednej lub wielu warstw elastycznej folii PVB (poliwinylobutyral), sklejanej ze szkłem w kontrolowanych warunkach ciśnienia i temperatury. W zależności od grubości i rodzaju zastosowanego szkła oraz warstw pośrednich możliwe jest otrzymanie produktu o określonych parametrach technicznych, dopasowanego do konkretnych funkcji. W Pilkington IGP produkowane będzie szkło Pilkington OptilamTM w różnych klasach bezpieczeństwa (szkło bezpieczne, antywłamaniowe i kuloodporne) oraz Pilkington OptiphonTM - szkło laminowane specjalną folią dźwiękochłonną, zapewniające doskonałą izolację akustyczną. W zależności od zastosowanego rodzaju szkła (np. barwionego w masie, ornamentowego) i folii PVB (bezbarwna, kolorowa, mleczna) szkło laminowane zapewni również ochronę przed słońcem, a także spełni wymagania dekoracyjne.
Produkcja szkła laminowanego w różnych typach i kolorach umożliwi spełnienie indywidualnych wymagań odbiorców krajowych i zagranicznych. Na specjalne życzenie na nowej linii możliwe będzie także laminowanie szkła dostarczonego przez klientów Pilkington IGP. Uruchomienie nowej linii planowane jest na 1 marca 2013 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »