Firma » Biznes

NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów

NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group – producent szkła marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji – znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm regionu świętokrzyskiego „Złota Setka”.

Opublikowane zestawienie wyróżnia przedsiębiorstwa osiągające najlepsze wyniki finansowe i przyczyniające się do rozwoju świętokrzyskiej gospodarki.
Ranking „Złota Setka" to wykaz stu największych firm województwa świętokrzyskiego, publikowany corocznie przez magazyn Echo Dnia. Główne kryterium zestawienia stanowią przychody netto świętokrzyskich przedsiębiorstw, a także zysk i liczba zatrudnionych w minionym roku. Japoński koncern NSG Group, właściciel spółek Pilkington w Polsce, kolejny raz zajął w rankingu wysoką pozycję. Firma znalazła się na szóstym miejscu pod względem przychodów ze sprzedaży netto i zajęła czwartą pozycję pod względem wielkości zatrudnienia.
„Miniony rok był dla NSG Group pomyślny, czego potwierdzeniem jest wzrost przychodów i utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu" - mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. „Mam nadzieję, że realizowane przez NSG Group kolejne inwestycje, takie jak uruchomienie Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu, budowa fabryki szyb samochodowych w Chmielowie, czy rozbudowa zakładu w Skierniewicach, pozwolą na dalszy wzrost zatrudnienia i przyczynią się do rozwoju gospodarczego regionu. Wysokie notowanie w rankingu „Złota setka" jest dla nas wyróżnieniem oraz zachętą do dalszej wytężonej pracy".
Wpływ na wysoką pozycję w świętokrzyskim rankingu, ma także działalność Spółek Pilkington w innych regionach. We wrześniu 2012 roku NSG Group zakończył budowę i uruchomił drugą fabrykę szyb samochodowych Pilkington Automotive w Chmielowie. Wartość tej inwestycji to 450 mln złotych, i 500 nowych miejsc pracy. Rozbudowana zakładu produkcyjnego Pilkington IGP w Skierniewicach to kolejna duża inwestycja świętokrzyskiego przedsiębiorcy, ukończona w październiku br.
Opublikowana po raz piąty „Złota Setka" oparta jest na wynikach finansowych za 2011 rok. Dane do rankingu mają charakter obiektywny i pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego oraz z ankiet nadsyłanych przez firmy.
Gala „Złotej Setki" odbyła się 26 października 2012 w Kielcach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »