Gospodarka » Żywność

NUTRICIA w Opolu rozpoczęła produkcję specjalistycznego produktu Bebilon pepti DHA!

NUTRICIA w Opolu rozpoczęła produkcję specjalistycznego produktu Bebilon pepti DHA!
Zobacz więcej zdjęć »
NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu rozpoczęła produkcję specjalistycznych preparatów, stosowanych w przypadku zdiagnozowania u dziecka alergii na białka pokarmowe.

Fabryka w Opolu poszerza tym samym portfolio produkowanych wyrobów o nowy preparat Bebilon pepti DHA oraz umacnia swój wkład w rozwój polskiej gospodarki oraz lokalnych społeczności. Opolska NUTRICIA jest największą fabryką w strukturach DANONE, istnieje od 1946r.

Grupa spółek DANONE stawia na Polskę

Decyzja o przeniesieniu produkcji z holenderskiego Cuijk do Opola wiązała się z nowoczesnym zapleczem Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA, w tym  – sterylną linią produkcyjną mlek w puszkach, która uruchomiona została w 2014 roku. Dzięki sprawnemu wykonaniu wymaganych, jakościowych walidacji i prób technologicznych, pierwsza produkcja mogła ruszyć już po 4 miesiącach od podjęcia decyzji. To sukces opolskiego zespołu, który w krótkim czasie był w stanie przygotować warunki do produkcji bardzo wymagającego, dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt.

NUTRICIA Zakłady Produkcyjne już od ponad 70 lat tworzy w Opolu produkty spożywcze. Od 2007 roku fabryka jest częścią grupy spółek DANONE, która realizując misję niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe, wspierając lokalne społeczności oraz polską gospodarkę. W samym 2016 roku budżet Opola został zasilony, dzięki działalności grupy, głównie zakładów produkcyjnych, kwotą 2,5 mln zł.

Zakłady Produkcyjne w Opolu zatrudniają ponad 830 osób. W swoim portfolio mają m.in. kaszki i posiłki w słoiczkach BoboVita oraz mleka modyfikowane m.in. Bebiko 2 i Bebilon 2. Obecnie roczna produkcja samego wydziału mlek w puszkach wynosi 2,5 mln sztuk. Wyroby z Opola trafiają nie tylko do polskich konsumentów, ale również na rynki całego świata – aż 84% produkcji z Opola przeznaczonych jest na eksport.

Wysoka jakość dla żywienia dzieci

Prawidłowe żywienie najmłodszych zawsze jest w centrum uwagi firmy NUTRICIA. Tak wrażliwe grupy, wymagają szytych na miarę, niezawodnych rozwiązań. W trosce o wysoką jakość, podczas produkcji specjalistycznego produktu Bebilon Pepti 2 DHA stosowane są specjalne ustawienia urządzeń linii produkcyjnej, która zbudowana jest zgodnie z najnowszymi wymogami jakościowymi w technologii clean room. Wdrożono również szczegółowe procedury konserwacji linii oraz przeszkolono pracowników z polityki alergenowej. Każda partia produktu, nim pojawi się na rynku, badana jest pod kątem mikrobiologicznym, wartości odżywczych oraz obecności alergenów.

Nowo produkowany w Opolu preparat jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego stosowanym w przypadku, gdy matka z różnych powodów zdecyduje się nie karmić piersią, a lekarz u dziecka zdiagnozuje alergię na białko pokarmowe, w tym białka mleka krowiego i białka sojowe, który należy stosować po zaleceniu i pod kontrolą lekarza. Specjalistyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego odgrywają istotną rolę w żywieniu niemowląt i małych dzieci – w Polsce u około 8 % niemowląt diagnozowane są alergie pokarmowe, z czego u 70% dzieci stosuje się w postępowaniu dietetycznym preparaty NUTRICIA.

Dobry sąsiad w regionie

NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu to nie tylko nowoczesne linie, pozwalające na produkcję żywności dla niemowląt i małych dzieci z zachowaniem wysokiej jakości. Dzięki polskiej produkcji firma pozytywnie wpływa na rozwój regionu, zarówno w zakresie tworzenia miejsc pracy, jak i poprzez odprowadzanie podatków i opłat wpierających finansowanie wielu lokalnych zadań, w tym budowę dróg, inwestycje w ochronę środowiska czy inwestycje socjalne i edukacyjne. Tylko w 2016 r. spółki DANONE, w tym głównie NUTRICIA Zakłady Produkcyjne, zasiliły budżet Opola kwotą 2,5 mln zł - jest to równowartość budżetu obywatelskiego Opola na 2018 rok[1].

Wsparcie lokalnych społeczności oraz środowiska naturalnego

Zgodnie z przeświadczeniem, że człowiek potrzebuje wartościowej żywności, a wartościowa żywność zależy m.in. od kondycji planety, fabryka wspiera również lokalne społeczności oraz dba o niwelowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W 2017 roku zredukowano emisję CO2 o 17%, a zużycie wody i energii o odpowiednio 5% i 3%.

NUTRICIA Zakłady Produkcyjne od lat wspiera lokalny Dom Dziecka, m.in. finansując korepetycje prowadzone we współpracy z Uniwersytetem Opolskim, a od roku na wsparcie fabryki liczyć może także Dom Samotnej Matki oraz Hospicjum. Troska o lokalne społeczności jest ważna dla wszystkich spółek DANONE. W ramach wolontariatu pracowniczego HOPE, którego zaangażowaną częścią są również pracownicy fabryki, pomoc trafiła już do ponad 32 tys. odbiorców, a w przeciągu 7 lat trwania programu, spółki przeznaczyły na działania ponad 800 tys. zł.

Solidny pracodawca

Pozytywny wpływ solidnego pracodawcy odczuwają także osoby zatrudnione w spółce. Od lat NUTRICIA wspiera swoich pracowników, zapewniając im stabilny rozwój zawodowy oraz wspomagając harmonijne łączenie życia zawodowego z rodzinnym. Pracownicy mają m.in. możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej, którą objęci są również ich najbliżsi, skorzystania z wczasów pod gruszą i dofinansowania do kolonii dla dzieci czy karnetów na siłownię. Starania fabryki potwierdzają między innymi liczne nagrody – ostatnio tytuł Solidnego Pracodawcy oraz Firmy Dobrze Widzianej.

 

Ważne informacje:

Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

 

O grupie spółek DANONE

Nieść zdrowie poprzez żywność. Wkład grupy spółek DANONE w rozwój polskiej gospodarki, społeczeństwa i zdrowia”.[1] „Nieść zdrowie poprzez żywność. Wkład grupy spółek DANONE w rozwój polskiej gospodarki, społeczeństwa i zdrowia.” Raport wpływu wydany przez DANONE we współpracy z firmą Deloitte Advisory Sp. z o. o. str. 40.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaMSL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »