Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

O turystyce w ozłoconym Krasiejowie

O turystyce w ozłoconym Krasiejowie
Zobacz więcej zdjęć »
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie będzie gospodarzem II Kongresu Turystycznego, którego głównym organizatorem od 17 do 18 września jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Przez dwa dni w jednym z największych parków edukacyjnych w Europie specjaliści z różnych branż będą rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesną turystyką – także tą w regionie opolskim. – Wybór Krasiejowa z całą pewnością nie był przypadkowy – mówi Karolina Wrona z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Jesteśmy jedynym obiektem w regionie, który uzyskał najwyższe odznaczenie dla organizatorów turystyki przyznawane przez Polską Organizację Turystyczną. Jest nim Złoty Certyfikat POT. Podczas kongresu jego uczestnicy oprócz panelów specjalistycznych będą mieli okazję do odkrycia naszego niezwykłego miejsca. Część obrad odbywa się w nowoczesnej sali konferencyjnej, która działa w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka – ultranowoczesnym muzeum opowiadającym o dziejach człowieka.

To właśnie w niej uczestnicy konferencji zobaczą m.in. specjalną trójwymiarową projekcję na temat miejsca, w którym się znajdują. Całe wydarzenie rozpocznie 17 września wręczenie Odznak Honorowych Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla Turystyki”; medali „Za zasługi dla Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej” oraz certyfikatów OROT w „Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Śląska Opolskiego 2015”. Potem w okolicach południa rozpocznie się część plenarna dotycząca współpracy między różnymi podmiotami turystycznymi. Piątek 18 września to z kolei okazja do dyskusji na temat opolskich sukcesów i wyzwań stojących przed branżą spędzania czasu wolnego. Nie zabraknie dyskusji o współczesnych wyzwaniach turystyki na Opolszczyźnie, czy prezentacji sukcesów opolskich firm na tym rynku. Swój udział jako prelegenci potwierdzili m.in. przedstawiciele spółki Nowa Itaka – największego polskiego tour operatora, czy przewoźnika autokarowego specjalizujących się w przewozach europejskich – firmy Sindbad. Spotkanie w Krasiejowie zakończy blok na temat promocji produktów tradycyjnych Opolszczyzny. W trakcie dwudniowego wydarzenia nie zabraknie okazji do skosztowania lokalnych specjałów – m.in. ryb przygotowanych przez Lokalną Grupę Rybacką „Opolszczyzna”, czy Śmietanówki Oleskiej wytwarzanej przez OSM Olesno. Organizatorem konferencji jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Na powierzchni ponad 40 hektarów oferuje całym rodzinom okazję do cofnięcia się w czasie i odkrycia przeszłości naszej planety od narodzin aż po współczesność. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wielu unikatowych rozwiązań edukacyjnych i technologicznych – np. jedno z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, prehistorycznego oceanarium, czy interaktywnego muzeum naszpikowanego technologiami, jakim jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Na miejscu można podziwiać ponad 200 zrekonstruowanych zgodnie z naukowymi standardami modeli dinozaurów. Od 1 września oprócz JuraParków w Bałtowie i Solcu Kujawskim działa także Moab Giants – 20-hektarowy park edukacyjny opowiadający o dinozaurach w stanie Utah, USA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »