Technologie » Komputery

Obowiązek instalacji kasy fiskalnej.

Obowiązek instalacji kasy fiskalnej.
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy powstaje obowiązek instalacji kasy fiskalne i w jakich okolicznościach możemy uniknąć tego kosztownego i nie zawsze wygodnego obciążenia przy prowadzeniu naszej działalności.

Stosownie z aktualnym, obowiązujących prawem, obowiązek instalacji kasy fiskalnej ma osoba fizyczna i prawna, która prowadzi aktywną działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży towarów i usług, innym osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom będącym na ryczałcie.
Obowiązek zakupu i instalacji kasy fiskalnej powstaje, gdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą przekroczy określoną kwotę obrotu w sprzedaży innym osobom, wymienionym jak wyżej. Aktualnie, są to kwoty:
1. Po przekroczeniu 20 tysięcy złotych w pierwszym roku prowadzenia działalności;
2. W drugim i kolejnym roku prowadzenia działalności, jeżeli obrót przekroczył 40 tysięcy złotych w roku poprzednim.
Czy pomimo spełnienia powyższych warunków, możemy się uchronić przed instalacją kasy fiskalnej? Oczywiście TAK!
Jeżeli świadczymy usługi na rzecz osób wymienionych jak wcześniej. Jednak musimy spełnić pewne kryteria, które muszą zaistnieć wspólnie. Mianowicie. W danym roku podatkowym pomimo przekroczenia określonej kwoty obrotu, ilość obsłużonych klientów, nazwijmy ich detalicznymi, nie przekroczyła dwudziestu a łączna ilość wystawionych im dokumentów sprzedaży nie przekroczyła pięćdziesięciu. Przy czym, ustawodawca zastrzega sobie, że wszystkie dokonane transakcje muszą być udokumentowane wystawioną fakturą i ... co jest najtrudniejsze do spełnienia, za wykonaną usługę zapłata nastąpiła w całości przelewem, który w tytule jednoznacznie wskazuje transakcję, której dotyczy zapłata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasy Fiskalne Wrocław El VIVA s.c.
http://xn--kasyfiskalnewrocaw-19c.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »