Motoryzacja » Transport

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC
Zobacz więcej zdjęć »
Pamiętajmy o komunikacyjnym obowiązkowym ubezpieczeniu OC.

Najnowszy raport Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego szacuje, że na polskich drogach jeździ obecnie 200 tysięcy samochodów bez ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC. W stosunku do poprzedniego roku liczba ta wzrosła o około 20 %. W pierwszym półroczu 2011 roku fundusz wystąpił z wnioskiem o wypłatę odszkodowań do 1177 posiadaczy pojazdów. Przeciętne odszkodowanie wynosiło 9,7 tys. zł. Z roku na rok rośnie liczba spraw, w których odszkodowania przekraczają kwotę 100 tys. zł. Najwyższe odszkodowanie, jakie musiał wypłacić kierowca bez ważnego OC, to kwota 700 tys. zł.

Oprócz zwrotu odszkodowania kierowcy bez ważnego OC muszą się liczyć z karą za brak OC komunikacyjnego, która obecnie dla samochodów osobowych wynosi 1980 zł, oraz mandatu karnego podczas kontroli drogowej. Prawdopodobnie od nowego roku mają się zmienić przepisy w tym zakresie, które bardziej rygorystycznie mają traktować niesfornych kierowców. Fundusz będzie zobowiązany do dochodzenia nie tylko odszkodowania, ale również poniesionych przez siebie kosztów. Zapraszamy na nasze strony oraz prosimy o kontakt.

Zapraszamy na naszą stonę www.lidag.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

lidag

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »