Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Obozy dla najmłodszych

Obozy dla najmłodszych
Zobacz więcej zdjęć »
Jaki wiek jest odpowiedni na pierwszy wyjazd dziecka na obóz? Często rodzice poszukują już wyjazdów dla 5 latków. Tymczasem zdaniem Agencji Turystycznej Wonderlands organizującej obozy już od prawie 30 lat najlepiej na obóz wysłać dziecko mające 7-8 lat.

Nie ma jednej kategori wiekowej, od której dzieci powinny korzystać z wyjazdów kierowanych dla nich. Osobą decyzyjną jest zawsze rodzic, który myśląc o wysłaniu dziecka na taki rodzaj wakacji powinien brać pod uwagę jego charakter, umiejętności oraz, co najważniejsze, samą jego chęć wyjazdu. 
 
Do uczestniczenia w takich atrakcjach zawsze trzeba przygotować dziecko, ponieważ może prawdopodobnie będzie to jego pierwszy wyjazd bez rodziców. Odpowiedni moment na wyjazd jest silnie związany z rozwojem emocjonalnym dziecka, sposobem wychowania oraz prowadzonym przez rodzinę trybem życia. Zazwyczaj to samo dziecko zaczyna sygnalizować rodzicom chęć wyjazdu, ponieważ jadą jego znajomi lub po prostu czuje się na to już gotowy.

Wyłapując takie sygnały należy zacząć rozmowę z dzieckiem i uświadomić mu jak taki wyjazd wygląda, co chciałby na nim robić i przygotować do samodzielnego funkcjonowania poza domem. Jeśli rodzice i ich dzieci są gotowi na taką rozłąkę można zacząć szukać odpowiedniej propozycji wyjazdowej.
 
Warto wziąć też pod uwagę podczas wybierania odpowiedniego wyjazdu, że dla uczestnika będzie to pierwsza taka sytuacja i wybrać opcję, która jest jak najbardziej związana z zainteresowaniami dziecka i będzie się ono tam na pewno dobrze bawiło - co nie pozwoli mu na zbytnie zamartwianie się i tęsknotę. Niezależnie od wieku w jakim wyjeżdża dziecko powinno być ono pewne, że w domu czekają na niego rodzice, a w obecnym miejscu jest bezpieczny i w razie czego wie, do kogo może się zgłosić z problemem.
 
Dla najmłodszych najlepisze są aktywne obozy przygodowe lub tematyczne informują przedstawiciele strony www.aktywne-obozy.pl Sprawdzają się również obozy survivalowe i sportowe. Podstawowym aspektem, na który powinni zwrócić rodzice jest kadra instruktorska oraz doświadczenie podmiotu organizującego wypoczynek dla dzieci. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aktywne Obozy Wonderlands Sp. z o.o
http://aktywne-obozy.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »