Dom » Wnętrza

Obraz – jak go podświetlić?

Wystrój wnętrza naszego mieszkania to nie tylko meble, dodatki i ozdoby – to przede wszystkim atmosfera.

Gra świateł, podkreślanie najważniejszym miejsc i ukrywanie ewentualnych niedociągnięć - to wszystko można zrobić, wykorzystując jedynie odpowiednie oświetlenie. Odpowiedni dobór lamp czy kinkietów wraz z ich rozłożeniem pomoże wam stworzyć mieszkanie, którego nie powstydziłby się prawdziwy arystokrata.
Jednak jak dobrać odpowiednie oświetlenie? Które punkty dodatkowo rozjaśnić, a które zostawić w cieniu? Często bardzo trudno będzie samemu odpowiedzieć sobie na te pytania. Wymaga to bowiem wiedzy a przede wszystkim doświadczenia w zakresie aranżacji wnętrz, a także znajomości obowiązujących trendów. Obecny rynek oferuje nam bowiem dziesiątki rozwiązań, które w rozmaity sposób zmienią klimat naszego mieszkania, podkreślą odpowiednie miejsca i ozdoby, a także pozostawią ewentualne pomyłki aranżacyjne w cieniu.


Sztuka musi być widoczna
Wszelkiego rodzaju obrazy i sztuka, jeżeli już wykorzystujemy ją w aranżacji naszego mieszkania, powinna nie tylko być ustawiona w odpowiednim miejscu, ale także w możliwie najlepszy sposób oświetlona. Jednak jak to zrobić, by nie stworzyć sobie w domu muzealnego klimatu? Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.


Po pierwsze - twój dom, to nie muzeum sztuki. Oczywiście dzieła wybitnych artystów zachwycają od zawsze i zachwycać będą dalej. Jednak w mieszkaniu mają one pełnić głównie rolę dekoracyjną tak więc oświetlenie powinno być na tyle mocne, by nasi goście mogli bez przeszkód poświęcić chwilę na podziwianie szczegółów naszego obrazu - ale jednocześnie na tyle intymne i klimatyczne, by na dłuższą metę nie skupiać na sobie całej uwagi.


Po drugie - obrazy zwłaszcza te malowane w tradycyjny sposób (farba na płótnie), nie najlepiej znoszą mocne, sztuczne światło, dlatego jeżeli nie chcesz by twój najnowszy nabytek stracił na jakości, postaraj się dobrać żarówki, które nie będą negatywnie wpływać na kolory czy płótno.


Po trzecie - odpowiednia lampa. Pamiętaj, że lampa czy kinkiet to nie tylko puste źródło światła - w znaczącym stopniu wpływają one bowiem na ogólny odbiór tego, co oświetlają. Dlatego jeżeli już zdecydowaliśmy się na elementy sztuki w naszym mieszkaniu, wzbogaćmy je o stylowe lampy, które uwydatnią wszystkie szczegóły i detale dzieła, a dodatkowo wizualnie je dopełnią. Pamiętaj tylko, że dany kinkiet czy lampa, muszą także pasować do wystroju całego pomieszczenia.
Szukając idealnej lampy czy kinkietu do podświetlenia obrazu - zajrzyj tutaj, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »