Kultura, sztuka » Kultura

„Obraz nieskazitelny”. Jedna z największych wystaw Kacpra Dudka w Centrum Praskim Koneser

„Obraz nieskazitelny”. Jedna z największych wystaw Kacpra Dudka w Centrum Praskim Koneser
Zobacz więcej zdjęć »
Kilkadziesiąt monumentalnych obrazów, przejmująca głębia kolorów i swoboda interpretacyjna. To wszystko będzie można znaleźć podczas wystawy „Obraz nieskazitelny” Kacpra Dudka, która już od 7 maja będzie dostępna dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp bezpłatny.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Lekkie ukłucie żalu" czy „Uporczywie czyste duchy". To zaledwie dwa z ponad czterdziestu prac Kacpra Dudka, które będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającej się właśnie wystawy w Centrum Praskim Koneser. Prezentowane dzieła, będące swoistym hołdem oddawanym malarstwu przez twórcę, osiągają imponujące rozmiary ponad 4 metrów.

- Obrazy Kacpra Dudka to zderzenie mocnej, organicznej i ekspresyjnej formy malarskiej z geometrycznym porządkiem. W pracach tego już niezwykle uznanego twórcy każdy, bez trudu, zauważy jednocześnie siłę i rozmach, a także, co niezwykle poruszające, delikatność. „Obraz nieskazitelny" jest niezwykle pełnym oraz intrygującym przeglądem prac tego utalentowanego artysty - mówi Leonarda Szwed-Strużyńska z Leonarda Art Gallery, organizatorka wydarzenia.

Wystawa „Obraz nieskazitelny" będzie odbywać się w „Warsztacie", w Pasażu Konesera. Wcześniej gościły tam wybitne wystawy znakomitych twórców, między innymi przegląd prac Banksy'ego - „The art of Banksy. Without limits".

- Centrum Praskie Koneser to miejsce, gdzie sztuka ma swoje stałe i niezwykle eksponowane miejsce. A co warte podkreślenia, jest to kultura w różnych wymiarach. Gościmy przedstawienia teatralne, przeglądy kinowe czy niezliczone wystawy. W naszej przestrzeni każdego roku odbywają się dziesiątki wydarzeń, a sam Koneser na co dzień jest hubem renomowanych galerii i muzeów - podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.  

Kacper Dudek (ur. 1971 r.) w latach 1991-1996 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Poza malarstwem zajmuje się ilustracją, fotografią, animacją i scenografią. Jego prace w Centrum Praskim Koneser będzie można oglądać w dniach 7 maja - 5 czerwca. Wystawa „Obraz nieskazitelny" będzie otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach 12.00-18.00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.  

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie's, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Mike 2022-06-01 13:44:28

    Przepiękna wystawa! Polecam się wybrać


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »