Dom » Wnętrza

Obrazy nie tylko na ścianach

Obrazy nie tylko na ścianach
Zobacz więcej zdjęć »
Abstrakcyjne, klasyczne, asymetryczne czy nowoczesne, obrazy ręcznie malowane można wyeksponować nie tylko na ścianach ale także bez wbijania żadnego gwoździa.
p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Obraz w domu to ważny element wystroju. Od dzieł znanych artystów tj. obrazy ręcznie malowane na płótnie przez drukowane plakaty i stylizowane szkice, po nowoczesne fotografie. Ale czy muszą one koniecznie wisieć?

Niekiedy ciekawiej prezentuje się duży obraz ustawiony na podłodze przy gładkiej ścianie, który wygląda oryginalnie i wyznacza centralny punkt aranżacji. Jeśli szczególnie chcemy wyeksponować nasz obraz, wystarczy w tym celu ustawić go na sztaludze i pozwolić aby meble i dodatki skupiły się wokół niego. Dobrze jest, gdy barwy obrazu przełamują kolorystykę wnętrza. Szybciej wpada on wtedy w oko i skupia bardziej uwagę widza niż reszta otoczenia.

Ponadto obrazy lepiej eksponować tam, gdzie jest jasno. np.: na ścianie wypadającej naprzeciwko okna. Jeśli jest to niemożliwe, można zastosować dodatkowe oświetlenie. Rząd obrazów może zostać zaakcentowany we wnętrzu sznurem dekoracyjnch lampionów lub podświetleniem ramy od tyłu taśmą ledową. Natomiast ciemne, szare ściany, będą dobrym tłem dla skromnie oprawionych grafik, plakatów, obrazów ręcznie malowanych ołówkiem. Tego typu sztuka jest monochromatyczna, posługuje się zaledwie kilkoma kolorami. Płótna, obrazy i plakaty prezentują się równie świetnie na ścianach surowych. Dobrze wyglądają oparte na ścianach wykończonych surową cegłą, czy też gładzią gipsową pokrytą jednolitą farbą.

Kolejnym, tym razem dobrze znanym pomysłem na obrazy jest ustawianie ich na półkach czy komodach. Obrazy ręcznie malowane i dzieła sztuki o mniejszych gabarytach nie zawsze muszą wisieć. Można na przykład stworzyć kompozycję małych obrazów i ustawić je na komodzie, kominku czy małej wiszącej półeczce. Tak samo większe obrazy, nie koniecznie trzeba wieszać na ścianie. Można bez problemu po prostu oprzeć je o ścianę lub umieścić na specjalnych półkach. Półki takie nabędziemy w sklepach dekoracyjnych. Posiadają one na brzegach wgłębiania, rowki, za których pomocą nasz obraz nie zsunie się, nie spadnie i nie zniszczy.

Oprawa obrazu, rama nie zawsze jest konieczna. Surowe płótna na blejtramach również będą dobrze wyglądały. Obrazy lubią także towarzystwo lustra. Jeśli dodatkowo jest ono oprawione w bogato zdobioną ramę, czego chcieć więcej.

Istnieje wiele sposobów umieszczania obrazów w pomieszczeniach. Każdy z nich jest inny i w zależności, jaki efekt chcemy uzyskać, tak możemy je dowolnie rozmieścić - tradycyjnie na ścianach lub niekonwencjonalnie na podłodze, półkach, w szafkach czy na parapetach lub podwieszanych na sznurkach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dobrasztuka.pl Virtual Art
http://dobrasztuka.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »