Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Obroża dla psa

Obroża dla psa
Zobacz więcej zdjęć »
Szykując wyprawkę dla swojego pupila zastanawiacie się jaka obroża dla psa będzie najodpowiedniejsza? Jeżeli posiadacie szczeniaka, najlepsza będzie taka z regulowanym zapięciem, gdyż piesek cały czas rośnie i zakup obroży bez regulacji nie będzie miał sensu.

Przy dorosłych psach należy koniecznie wziąć pod uwagę wielkość psa, wagę, rasę oraz to, jak zachowuje się na spacerach.
Właściciel może wybrać pomiędzy obrożą, a szelkami. Pamiętajmy, że zakup nieodpowiedniej obroży dla psa może wyrządzić mu tylko krzywdę.
Jeśli chodzi o obrożę metalową tzw. kolczatkę, nie jest polecana przez specjalistów. Nikt chyba nie chce celowo zadawać bólu swojemu pupilowi. W wersji metalowej jest to łańcuch z ogniw, które są zakończone umieszczonymi pod kątem tępymi kolcami. Inna wersja tj. obroża skórzana nabita ćwiekami. Obydwa rodzaje docelowo miały być zakładane kolcami do wewnątrz, czyli przy każdym pociągnięciu lub chęci delikatnego skorygowania psa, zadajemy mu ból. Kolczatka zdawałaby egzamin jedynie przy psach dużych, nieposłusznych i ciągnących na smyczy. Można ją zakładać jedynie przy szkoleniu psa, gdy pokazujemy mu jak prawidłowo chodzić na smyczy. Pod żadnym pozorem nie może być zakładana przy każdym spacerze. Mimo wszystko nie jest to dobre rozwiązanie, istnieją inne, lepsze metody szkoleniowe psów. Kolczatkę można oczywiście założyć także kolcami na zewnątrz, ale wówczas istnieją lepsze rozwiązania. W przypadku szczeniąt jest to na przykład obroża skórzana, z regulowaną wielkością. Jednak należy pamiętać, aby chcąc „doprowadzić psa do porządku” nie ciągnąć go zbyt mocno i tym samym nie unosić do góry jego przednich łap. Mogłoby się wydawać, że ciągnięcie psa nie zrobi mu krzywdy, a jednak możemy tym uszkodzić pupilowi krtań. Zwierzę samo nie zrozumie, że jeśli będzie szło spokojnie nic nie będzie go uciskało i dusiło w gardle.
Odmiennym rozwiązaniem są szelki. Nie uciskają psa w szyję, a dzięki odpowiednio dobranemu rozmiarowi pies może sobie swobodnie spacerować. Mamy wówczas kontrolę nad jego ruchami oraz zawsze możemy korygować tempo spaceru. Szelki nie są jedynie zalecane dla szczeniąt, gdyż kształtuje im się wówczas układ kostny i mają  delikatne żebra.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wolfik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »