Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Obudź w dziecku pasję… do pieczenia

Obudź w dziecku pasję… do pieczenia
Zobacz więcej zdjęć »
Dzieci mają w sobie naturalną chęć uczenia się i poznawania świata. Pasje i zainteresowania małych odkrywców, wspierane przez rodziców w odpowiedni sposób, mogą nawet wpływać na ich przyszłość zawodową. Jak obudzić i odpowiednio wzmacniać zapał dziecka, na przykład do pieczenia?

Wiele dzieci (zwłaszcza dziewczynki) chce w przyszłości zajmować się tym, co robi ich mama. A co robi niemal 40% Polek? Samodzielnie piecze ciasta w domu*. Pociechy obserwując odmierzanie, miksowanie, pieczenie i dekorowanie wypieków, chcą pomagać, a także tworzyć własne dzieła. Mimo że nauka i odkrywanie pasji w kuchni wymaga od rodzica szczególnej uwagi, te działania są niezwykle ważne i potrzebne.

 

Dobrym pomysłem „na start” jest wspólne przygotowywanie i dekorowanie babeczek. Z pomocą przychodzi marka Delecta i Babeczki na 1001 sposobów, które jak żadne inne wypieki, inspirują do kulinarnych poszukiwań. Z pewnością, nie lada atrakcją dla małych cukierników będzie mieszanie masy, dodawanie do niej ulubionych bakalii lub kawałków czekolady i wypełnianie nią małych foremek.

Nie można zapomnieć o wspólnym dekorowaniu upieczonych babeczek radośnie kolorowymi i naturalnie smacznymi posypkami Decorada. Różnorodność kształtów pozwala na kreatywne zastosowanie produktów. Upiększanie wypieków jest także doskonałym pretekstem na przykład do nauki kolorów, opisywania struktur lub nowopoznanych smaków (belgijska czekolada, kuleczki zbożowe czy karmel).

 

Rozwijanie pasji u pociechy wymaga od rodziców pełnego zaangażowania i aktywnego uczestnictwa. Poświęcając swój czas i uwagę, można mieć pewność, że ziarenko zainteresowań, które zostało zasiane,
w przyszłości zacznie kiełkować.

 

*Dane: Panel badawczy Ariadna na zlecenie marki DelectaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KMC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »