Dom » Ogrody

Ochroń swoje drzewa owocowe przed chorobami!

Kędzierzawość liści dotyka brzoskwinie, brunatna zgnilizna atakuje śliwy, wiśnie, morele, a także jabłonie. Nie chcesz, aby Twoje drzewa chorowały? Już dziś rozpocznij wiosenne opryski.

Chłodne i wietrzne dni oraz niewielkie tylko przebłyski słońca nie zachęcają do wizyt w ogrodzie. Jednak przedwiośnie to najlepszy moment na wykonanie oprysków drzew owocowych. Chcąc latem cieszyć się zdrowymi owocami z własnego sadu lub przydomowego ogródka, nie zapomnijmy o tym kluczowym zabiegu. Wiosenne opryski drzew zaczynamy zazwyczaj pod koniec lutego, zanim na gałęziach pojawią się pąki i pierwsze listki.

Dokładnie opryskaj

Preparaty, którymi będziemy wykonywać wczesne opryski należy starannie dobrać pod kątem gatunku rośliny oraz choroby czy szkodników jakie chcemy zwalczyć. Termin oprysku powinniśmy uzależnić od prognozy pogody. Nie może padać deszcz, ani świecić intensywne słońce, dzień powinien być bezwietrzny, a temperatura powietrza wynosić powyżej 7 °C. To bardzo istotne. W słoneczny dzień pędy mogłyby zostać poparzone, zaś deszcz mógłby zmyć  środek i oprysk musiałby zostać powtórzony. Temperatura powietrza jest równie ważna, gdyż przy niższej działanie preparatów ma znacznie zmniejszoną skuteczność. Przystępując do wiosennych oprysków drzew owocowych, musimy mieć pewność, że całe drzewo zostało dokładnie pokryte preparatem grzybobójczym. Wszystkie pędy, gałęzie od nasady pnia, aż po koronę powinny być oblane tak, ażeby ciecz z niego skapywała. Zaniechanie oprysków może powodować brak owoców, a nawet zamieranie drzewa poprzez nękające go szkodniki czy  choroby.

Zainwestuj w odpowiedni sprzęt

Urządzenia do oprysków powinny być odpowiednio dostosowane do wielkości oraz liczby drzew. W małych ogródkach i delikatnych niewielkich roślinach sprawdzą się opryskiwacze ręczne typu Venus 360 marki Kwazar, jednak na większych powierzchniach uprawnych niezbędne będą opryskiwacze plecakowe takie jak Orion Super czy Neptun Super. Te profesjonalne urządzenia sprawdzą się zarówno w małym domowym ogródku jak i sadzie. Wygodna konstrukcja oraz wyprofilowane końcówki pozwalają na wykonanie oprysków w wybranym miejscu. To podstawowe narzędzie każdego ogrodnika bez nich nasz ogród nie będzie wyglądał tak kwitnąco i okazale. Zainwestujmy w dobry sprzęt, który posłuży nam przez lata.

Venus Super (dostępny w wersji 1l, 1,5l oraz 2l) to ręczny opryskiwacz ciśnieniowy,  który umożliwia oprysk regularnym, stałym strumieniem. Zupełnie nowa pompa oraz konstrukcja głowicy zwiększają zawirowanie cieczy,  a ruchoma końcówka pozwala na swobodną regulację kąta oprysku. Venus jest idealny do pielęgnacji zarówno roślin domowych (np. paproci), jak i roślin ogrodowych – krzewów, drzewek itp.

1l – 38zł, 1,5l – 40zł, 2l – 42zł.

 

 

Opryskiwacz plecakowy Neptune Super o pojemności 15l jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do aplikacji płynnych środków ochronnych, w tym nawozów dolistnych oraz rozpuszczalnych substancji zapewniających ochronę roślin przed chorobami, chwastami
i szkodnikami. Doskonale sprawdza się w sadach, na plantacjach roślin ozdobnych, w szkółkach i na plantacjach leśnych oraz na wszelkiego rodzaju innych dużych uprawach rolno – ogrodniczych. Wygodny system nośny, podobny do tych stosowanych w plecakach turystycznych, zapewnia wysoki komfort nawet podczas wykonywania długotrwałych zabiegów. Wyposażony jest w lancę teleskopową o płynnej regulacji długości od 0.6 do 1.2 m.

 Sugerowana cena detaliczna ok. 240zł

 Orion Super to ekskluzywny i jednocześnie praktyczny, niezawodny  opryskiwacz ciśnieniowy. Jest niesłychanie trwały, przystosowany do najbardziej wymagających prac. Idealny do prac ochronnych i pielęgnacyjnych w sadach, szkółkach oraz uprawach. Posiada zawór bezpieczeństwa, który upuszcza nadmiar ciśnienia ze zbiornika i chroni go przed ewentualnym uszkodzeniem, oraz specjalne uszczelnienia, wzmacniające odporność urządzenia na większość chemikaliów. Wyposażone są w lancę teleskopową o płynnej regulacji długości od 0.6 m do 1.2 m. Dostępne pojemności: 3L, 6L, 9L i 12L 

Sugerowana cena detaliczna: ok. 125-155zł (w zależności od pojemności)

Producent: Kwazar Corporation Sp. z o.o.
www.sklep.kwazar.com.pl

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Best Image PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »