Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Od grymasu aż po śmiech - od czego zależy humor naszego dziecka?

Od grymasu aż po śmiech - od czego zależy humor naszego dziecka?
Zobacz więcej zdjęć »
Najpiękniejszą nagrodą jest szczery uśmiech naszej pociechy. Każdy rodzic marzy, by kolejne poranki były pełne pozytywnej energii i radości. Najmłodsi, podobnie jak dorośli mają prawo do swoich humorów. Jak zamienić grymas niezadowolenia w radosny chichot?

Dieta

 

Właściwie skomponowana dieta ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój emocjonalny i fizyczny. Podstawowym błędem rodziców jest zmuszanie najmłodszych do posiłków, przecież sami często nie mamy ochoty na obfity obiad. Zaufajmy potrzebom małego organizmu, o ile nie łaknie on jedynie słodyczy J. Podstawą są białka, pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Jaja, mięso, ryby i nabiał zawierają aminokwasy, niezbędne w prawidłowym rozwoju. Codzienna dieta powinna być bogata w tłuszcze nienasycone, warzywa i owoce. Żywność przetworzona – fastfoody, łakocie i słone przekąski, mogą sprzyjać problemom żołądkowo-jelitowym i otyłości. Pamiętajmy, że dolegliwości układu pokarmowego i płynące z nich konsekwencje mają kolosalny wpływ na zdrowie a - co za tym idzie - samopoczucie każdego z nas, również najmłodszych.

 

Przespane noce

 

Płacz, drażliwość i nadmierne uzależnienie od opiekuna to symptomy braku wystarczającej dawki snu. Dziecięce problemy budzą u rodziców niepokój i stres - koło się zamyka. Dlatego bardzo ważną kwestią w rozwoju najmłodszych jest długi i komfortowy odpoczynek. Na jakość snu wpływa atmosfera panującą w pokoiku dziecka – świeże powietrze, porządek i odpowiednie posłanie. Właśnie dlatego Fabryka Materacy Janpol tworzy produkty przeznaczone dla najmłodszych. Model Eos dzięki odpowiedniemu stopniowi twardości i ergonomicznej budowie, jest doskonałym wyborem.

Surowce, z których jest wykonany wyróżniają się elastycznością, trwałością i naturalnym pochodzeniem. Kokosowa struktura odpowiada za optymalne podparcie kręgosłupa Na tej stronie zaleca się spanie małego dziecka do momentu kiedy będzie się w stanie samodzielnie przewracać. Mleczko kauczukowe i lateks wpływają na elastyczność, kokos zaś ma właściwości antyalergiczne. Dzieci w wieku szkolnym powinny spać około jedenastu godzin, nastolatki zaś – od ośmiu do dziewięciu. Sen obniża poziom hormonu stresu, działa terapeutycznie na problemy z kontrolą agresji, pomaga stabilizować relacje z rówieśnikami i rodziną. Dlatego wyspane dziecko wita każdy poranek szerokim uśmiechem.

 

Aktywnie spędzony czas

 

Dzieciaki posiadają nieposkromione zasoby energii i pomysłów. Warto by czas wolny wypełniały nie tylko bajki i gry na urządzeniach interaktywnych. Zadbajmy o to by nasze dziecko bawiło się na świeżym powietrzu, a w weekend zabierzmy je na rolki, spacer czy też wycieczkę rowerową. Aktywne spędzanie czasu wolnego to pożyteczny nawyk. Poziom endorfin rośnie, a na każdej buzi pojawia się uśmiech. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Red.naczelny

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »